Treningowy Ośrodek Piłkarski na Świątkach - zobacz, jak będzie wyglądał

  • KW
  • 2015-09-01 13:26:44
Treningowy Ośrodek Piłkarski na Świątkach - zobacz, jak będzie wyglądał
  • Foto: Firma Trawnik Producent, Arkadiusz Gumieniczuk

Już niebawem powinna rozpocząć się na Świątkach budowa największego w Europie Treningowego Ośrodka Piłkarskiego. Inwestorem tego przedsięwzięcia jest Pan Arkadiusz Gumieniczuk, właściciel firmy Trawnik Producent z Turowa.

Firma Trawnik Producent z Turowa istnieje na rynku od 1998 roku i od tego czasu zdołała zapracować na status Lidera w produkcji naturalnej trawy w Polsce. Na ponad 300 hektarowej plantacji firma hoduje nawierzchnie trawiaste o doskonałej wytrzymałości na eksploatację, które zyskały sobie uznanie wśród działaczy, trenerów, piłkarzy i organizatorów EURO2012. Nasza w pełni zautomatyzowana produkcja i starannie wyselekcjonowane nasiona traw, zgodnie z naszym obszarem klimatycznym, to bez wątpienia spełnienie wymogów europejskich standardów oraz naturalna darń najwyższej klasy - czytamy na stronie internetowej firmy. 

Jak się okazuje, firma z Turowa zajmuje się nie tylko produkcją trawy, na najważniejsze boiska piłkarskie w Europie, lecz także od jakiegoś czasu ma w planach budowę Treningowego Ośrodka Piłkarskiego w Szczecinku. O powstaniu ośrodka słyszy się już od jakiegoś czasu, jednak dziś firma jest coraz bliżej rozpoczęcia tej inwestycji. Na wczorajszej (31 sierpnia) Sesji Rady Powiatu przedstawione zostały wizualizacje obiektów, a teren, na którym powstanie ośrodek, został przekazany przez powiat szczecinecki w dzierżawę na okres 15 lat Panu Arkadiuszowi Gumieniczukowi, właścicielowi firmy Trawnik Producent, a zarazem inwestorowi. 

Treningowy Ośrodek Piłkarski w Szczecinku powstanie na Świątkach, na terenach o powierzchni ponad 35 hektarów. W jego ramach wybudowany zostanie kompleks czternastu pełnowymiarowych boisk piłkarskich, w tym cztery płyty sztuczne, przykryte halami pneumatycznymi, cztery boiska typu "orliki".  Na terenie obiektu zlokalizowane będą budynki pobytowe dla młodzieży z pełnym zapleczem technicznym i węzłem sanitarnym. Oprócz tego planowany jest budynek hotelowy z basenem, salą konferencyjna, restauracją. Boiska wyposażone będą w szatnie z pełnym węzłem sanitarnym, a na terenie także nie zabraknie kortów tenisowych, odkrytych basenów, trybun dla kibiców, czy pola namiotowego. 

Prace podzielone zostaną na dwa etapy. Pierwszy etap planuje się zakończyć w roku 2017, gdzie powstać miałyby boiska, budynek restauracyjno-konferencyjny oraz część budynków pobytowych. Kolejny, II etap i zakończenie inwestycji to już rok 2019-2020.

Docelowo ośrodek na Świątkach przyjmie jednorazowo w budynkach około 1000 dzieci i młodzieży. Do tego powstanie pole namiotowe, które będzie służyło do rozstawienia specjalnych kontenerów, w których nocleg znajdzie dodatkowe 2000 do 3000 osób. Wszystko po to, aby dzieci i młodzież mogły szkolić i doskonalić swoje umiejętności piłkarskie w największym Ośrodku Treningowym w Europie.

To będzie ogromna inwestycja, nie tylko w skali Polski, ale także Europy i ogromna szansa dla naszego miasta i regionu - podsumowuje swoje plany Arkadiusz Gumieniczuk, Prezes firmy Trawnik Producent.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

sokuł 2016-03-01 14:52

Jak na Świątka nic się nie robi chjba z Pana Gumninieczuka planuw njci stadjoy chjba w snach.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: