Wichura przeszła w nocy nad gminą Barwice. Pracowita noc strażaków

  • KW
  • 2015-09-01 08:54:16
Wichura przeszła w nocy nad gminą Barwice. Pracowita noc strażaków
  • Foto: OSP BARWICE

Gwałtowna wichura przeszła dziś w nocy (z poniedziałku na wtorek, 31.08-01.09) nad gminą Barwice. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Barwice mieli pełne ręce roboty - prace związane z usuwaniem drzew i konarów z dróg rozpoczęli o godzinie 2:40 w nocy i zakończyli około 8:00.

W dniu 01.09.2015 o godz 02:40 strażacy z OSP Barwice zostali zadysponowani do powalonego drzewa na trasie Barwice - Łeknica. Po wyjechaniu z Barwic ukazał nam się las na drodze asfaltowej, połamane gałęzie, połamane konary drzew i dwa drzewa na drodze - mówią strażacy z Barwic. Po uprzątnięciu drzew udali się oni w drogę powrotną, gdzie na trasie Łeknica - Białowąs także zastali kilka gałęzi i konarów drzew na asfalcie, które usunęli. Dalsza droga do Barwic z miejscowości Białowąs także okazała się nieprzejezdna. W lesie obok miejscowości Smuga na drodze, w poprzek leżały kolejne dwa drzewa i kilka konarów.

Po dojeździe pod remizę zostaliśmy zadysponowani do kolejnego zdarzenia, tym razem na trasie Barwice - Parchlino - mówią strażacy. I tu też po wyjechaniu z Barwic ukazał nam się las na asfalcie - dodają. Po raz kolejny strażacy uprzątnęli oraz pocięli gałęzie i konary. Najgorsze jednak było dopiero przed nimi. Kolejna interwencja to usuwanie dwóch drzew z asfaltu, gałęzi i konarów oraz uporządkowanie dziewięciu drzew powalonych na pobliskie pole. Po uporaniu się z tym i zabezpieczeniu wyrw w jezdni pojechaliśmy dalej. Tam zastaliśmy drzewo, złamane w pół, które musieliśmy usuwać z jezdni przy pomocy wozu strażackiego - poinformowali strażacy z OSP Barwice. Natomiast na samo zakończenie działań strażacy musieli zmierzyć się z ogromnym drzewem o obwodzie około trzech metrów. Z tym drzewem walczyliśmy około trzech godzin. Działania zakończyliśmy o godzinie 7.40 - podsumowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Barwice. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: