Taniec z księdzem Gracjanem i pyszne, swojskie jadło, czyli Krzysztofiada 2015

  • KW
  • 2015-08-31 08:16:40
Taniec z księdzem Gracjanem i pyszne, swojskie jadło, czyli Krzysztofiada 2015
  • Foto: TV Gawex

W niedzielę, 30 sierpnia plac przy kościele św. Krzysztofa przeżywał prawdziwe oblężenie. Parafianie nie tylko tej parafii, ale również wielu innych szczecineckich kościołów, licznie przybyli na XI Krzysztofiadę.

Już po raz jedenasty, na terenie parafii św. Krzysztofa przy ulicy Słowiańskiej, odbył się Festyn Parafialny. Każdego roku pieniądze pozyskane z festynu są przeznaczane na konkretne cele związane z oczywiście z wykończeniem budowy kościoła i domu parafialnego. Środki pieniężne, które pozyskano z tegorocznej, niedzielnej imprezy, zostaną przeznaczone na kontynuację remontu, czyli zbudowanie wieży oraz stworzenie koncepcji wystroju kościoła. Natomiast środki pieniężne, zebrane podczas poprzedniej Krzysztofiady, były przeznaczone na wyposażenie domu parafialnego, który księża zamieszkują od roku czasu.

Jak powiedział nam ksiądz proboszcz, Bogusław Matusik, u początku powstania Krzysztofiady cel był dwojaki. Chcieliśmy integrować się nie tylko na polu modlitewnym, lecz także poprzez biesiadę. I ten styl ładnie się wpisał w zapotrzebowanie, generując zarazem środki potrzebne na budowę. Z roku na rok impreza w parafii pw. św. Krzysztofa zyskuje sobie coraz więcej zwolenników, dla których przygotowuje się także coraz więcej atrakcji. W tym roku nie zabrakło wielu stoisk gastronomicznych, na których zakupić można było domowe chleby, swojskie wędliny, grochówkę, pierogi, ciasta, gotowaną kukurydzę, watę cukrową, czy gofry. Prawdziwą atrakcją był taniec z księdzem Gracjanem, który na specjalnie przygotowanym parkiecie, tańcował z parafiankami bez przerwy ponad pół godziny! Oczywiście nic za darmo - za taniec trzeba było zapłacić, a pieniądze dołączono oczywiście do głównej puli pieniędzy zebranej podczas Krzysztofiady. 

Czas spędzony na festynie parafialnym uprzyjemniały grające różną muzykę zespoły. Pogoda również dopisała i imprezę można zaliczyć jak najbardziej do udanych. Na zakończenie całej imprezy rozlosowano nagrody wśród nabywców cegiełek. Głównymi nagrodami były rower oraz lodówka. 

Relacja z Krzysztofiady niebawem w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (5)

zdz 2015-08-31 13:33

Było świetne zresztą jak co roku

ola 2015-09-01 07:23

Wszystko świetnie zorganizowane miła atmosfera dobra zabawa polecam

krzysztof 2015-09-01 07:26

Najlepsza parafia w mieście

aga 2015-09-01 07:31

Kto nie był niech żałuje było super!

Adam 2015-09-01 10:37

ciekawe dlaczego nie zaprosili Materii :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: