Darz Bór po raz piętnasty!

  • KW
  • 2015-08-29 16:04:56
Darz Bór po raz piętnasty!
  • Foto: TV Gawex

XV Euroregionalne Spotkania Łowieckie Darz Bór 2015 w Połczynie-Zdroju to niezwykle ważne wydarzenie kulturalne dla pasjonatów myślistwa. To także święto leśników i wszystkich instytucji, które zajmują się ochroną walorów przyrodniczych naszego kraju. Tegoroczne, piętnaste spotkanie odbywało się w dniach 28-29 sierpnia 2015 roku.

Już w piątkowe popołudnie, 28 sierpnia w Parku Zdrojowym rozpoczął się wielki jarmark myśliwski, gdzie swoje produkty zaprezentowało kilkudziesięciu wystawców. Na kolorowych straganach można było nabyć chyba wszystko - począwszy od odzieży i akcesoriów myśliwskich, artykułów skórzanych, kapeluszy, obuwia, biżuterii, a skończywszy na rękodziełach artystycznych. Można było również posmakować dań i wyrobów z dziczyzny, chleba na zakwasie, kiszonek, miodów drahimskich, przetworów ekologicznych, obwarzanków oraz oryginalnego tatrzańskiego oscypka. Wielką atrakcją okazał się pokaz prawidłowego rozbioru i przygotowania dziczyzny, który odbył się w kinie Goplana. W amfiteatrze natomiast zaprezentowały się zespoły Witold Sikora z córką Martą oraz „Żubrosie”. Punktem kulminacyjnym w piątek był koncert zespołu The Shout-Coverband, który wykonał piosenki zespołów The Beatles, Czerwonych Gitar oraz innych.

W sobotę od rana na terenie strzelnicy myśliwskiej w Łężku odbywały się zawody strzeleckie pod tytułem „Turniej Dubletów o Połczyńską Flintę”. Około godziny 10:00 w kościele NMP w Połczynie-Zdroju odbyła się uroczysta Msza Święta. Zaraz po niej ulicami miasta przeszła parada do połczyńskiego amfiteatru, gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników XV Euroregionalnych Spotkań Łowieckich oraz przyjęto uroczyste ślubowanie nowo przyjętych członków Polskiego Związku Łowieckiego. Tu również swój koncert galowy "Muzyka Lasem inspirowana..." wykonał Zespół Reprezentacyjny PZŁ pod kierownictwem Pana Mieczysława Leśniczaka.

Dalsze obchody przeniosły się w okolice pijalni wód „Joasia” gdzie odbył się pokaz psów myśliwskich, a następnie organizowany od paru lat konkurs kulinarny „Leśne Smaki” w 3 kategoriach: dania z dziczyzny, dania z runa leśnego, przetwory z runa leśnego. Tu również można było skosztować dziczyzny, a także zobaczyć sztukę jej przyrządzania.

O godzinie 18:30 impreza przeniesie się z powrotem do amfiteatru, gdzie rozdane zostaną nagrody za wszystkie konkurencje, które odbywały się przez dwa dni. Na zakończenie w Parku Zdrojowym uczestnicy XV Euroregionalnych Spotkań będą bawić się i tańczyć do późnych godzin wieczornych.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: