Razem dla Szczecinka: ''Nie podoba nam się to, co dzieje się w szczecineckim szpitalu''

  • KW
  • 2015-08-28 11:04:18
Razem dla Szczecinka: ''Nie podoba nam się to, co dzieje się w szczecineckim szpitalu''
  • Foto: TV Gawex

Ruch Obywatelski "Razem dla Szczecinka'' zorganizował dzisiaj (28.08) konferencję prasową, która poświęcona została szczecineckiemu szpitalowi i konkursowi na stanowisko Prezesa Spółki Szpital w Szczecinku. Według ugrupowania RdS, w naszej lecznicy dzieje się źle i pewne działania tam zachodzące, są niekorzystne dla mieszkańców naszego miasta oraz powiatu.

Jak powszechnie wiadomo, niebawem zmienią się rządy w szczecineckim szpitalu. Adam Wyszomirski, dotychczasowy prezes, zrezygnował ze swojej funkcji, w związku z tym rozpisany został konkurs na nowego szefa placówki. 18 sierpnia br. minął termin składania aplikacji, po którym wyłoniono pięć osób spełniających wymogi postawione przed kandydatami. W poniedziałek 31 sierpnia ma się odbyć druga tura konkursu, czyli przesłuchania kandydatów. Pisaliśmy o tym w artykule: JEST PIĘCIU KANDYDATÓW NA STANOWISKO PREZESA SZCZECINECKIEGO SZPITALA.

Jednym z kandydatów, który przeszedł do drugiego etapu konkursu jest Radosław Niemiec, obecny Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki Szpital Szczecinek. Do jego kandydatury ''Razem dla Szczecinka'' ma pewne zastrzeżenia. Pan Radosław Niemiec jest jednocześnie prokurentem firmy Podimed, która jest firmą konkurencyjną dla szczecineckiego szpitala. W tym momencie możemy sobie zadać pytanie czyje interesy reprezentuje ten Pan? - powiedział Jacek Pawłowicz, członek ugrupowania "Razem dla Szczecinka" oraz radny Rady Miasta Szczecinek. Członkowie RdS uważają także za absurd to, że w przypadku wygrania konkursu przez Radosława Niemca, zostanie on przedstawiony Radzie Nadzorczej, w której sam jest przewodniczącym. Wyobraźmy sobie także inną, hipotetyczną sytuację, że wygrywa ktoś inny i teraz jak będzie wyglądała współpraca Przewodniczącego Rady Nadzorczej z osobą, która wygrała konkurs? - pyta Jacek Pawłowicz. Marcin Bedka, członek Ruchu Obywatelskiego "Razem dla Szczecinka" oraz radny Rady Miasta Szczecinek, jest pewien, że Pan Radosław Niemiec zostanie Prezesem Spółki Szpital w Szczecinku. Jest jeszcze trochę do konkursu, a ja się mogę założyć, że to Pan Niemiec zostanie prezesem szpitala - mówi Marcin Bedka. W tej sprawie zasięgnięto także opinii prawników, którzy stwierdzili, iż taka sytuacja jest dopuszczalna, jednak nieetyczna. Jest to na pewno naruszenie dobrych praktyk i nie jest to dobre dla szpitala, wikłanie go w takie historie, bo to się może dla niego źle skończyć - podsumowali członkowie RdS. 

Podczas dzisiejszej konferencji Ruch Obywatelski RdS wyraził również swoje obawy, co do dalszego funkcjonowania placówki. Szpital, dofinansowywany mocno przez powiat i miasto, przynoszący zyski, może te zyski stracić w momencie, kiedy ktoś zacznie "mieszać". Wówczas starosta i burmistrz powiedzą, że nie będą dokładać i lepiej będzie szpital za symboliczną złotówkę sprzedać - mówi Jacek Pawłowicz. Obecnie szpital przynosi już straty, więc zaczyna realizować się ten czarny scenariusz - dodaje. 

Krzysztof Lis, Starosta Powiatu Szczecineckiego i przewodniczący komisji konkursowej zapytany o komentarz w tej sprawie mówi nam nie widzę powodu, aby uprzedzać się do  któregokolwiek z kandydatów, których komisja konkursowa dopuściła do drugiej tury, czyli przesłuchań indywidualnych. Wybiórcze odniesienie się do kandydatury Radosława Niemca świadczy jedynie o małostkowości przedstawicieli RdS i uprzedzeniu opozycji do tego właśnie kandydata. Moim zdaniem jest to całkowicie nieuzasadnione. Do pozostałych spraw, wnoszonych przez przedstawicieli RDS, nie odnoszę się wcale, bo uważam je za niezasadne. Pan Radosław Niemiec, jak każdy z kandydatów w tym konkursie, złożył  oświadczenie, że w przypadku wygranej, w ciągu 3 miesięcy zrezygnuje ze wszystkich innych pełnionych funkcji. Jest to jeden z wymogów konkursu, bo przecież każdy z kandydatów gdzieś pracuje i każdy z chwilą objęcia stanowiska musi zrezygnować z funkcji oraz zaprzestać prowadzenia działalności gospodarczej, jeśli takową prowadzi.

Komentarze (4)

mieszkaniec 2015-08-28 15:10

Odważni, odważni. Co innego prowadzić prywatną klinikę, twój cyrk twoje małpy a co innego publiczny szpital. Ale skoro czują się na siłach to czemu nie, oby kiedyś nie wyjechali na taczkach.

emi 2015-08-28 15:40

No to kiedy szpital zostanie sprzedany Podimedowi? Ja obstawiam 2017. A wy?

ja 2015-08-28 17:32

Nie jest łatwo w w dzisiejszej rzeczywistości prowadzić taką działalność jak szpital, czy nie dlatego obecny dyr. rezygnuje? Jeżeli Pan Niemiec już jest przewodniczącym rady nadzorczej, to być może naprawdę poradzi sobie najlepiej???

jogo :) 2015-08-28 17:43

W 2019?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: