Radny Marcin Bedka będzie kandydował do Senatu

  • KW
  • 2015-08-28 09:41:57
Radny Marcin Bedka będzie kandydował do Senatu
  • Foto: TV Gawex

Marcin Bedka, radny Rady Miasta Szczecinek oraz wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy oddział Koszalin będzie kandydował do Senatu w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 25 października 2015 roku.

Wybory, jakie odbędą się w październiku 2015 roku będą drugimi, w których członków wyższej izby polskiego parlamentu wybierzemy w jednomandatowych okręgach wyborczych. W zbliżających się wyborach do Senatu kandydatów Polacy będą wybierać w stu okręgach wyborczych. W każdym okręgu wyborczym do uzyskania będzie tylko jeden mandat, który zdobędzie kandydat z największą liczbą głosów ważnych (według art. 273 ust. 1 Kodeksu wyborczego). Nie będzie wymogu uzyskania bezwzględnej większości. Mandat zdobędzie ten, na kogo zagłosowała największa liczba wyborców. Tym samym nie ma mowy o przeprowadzaniu dodatkowego głosowania, jak przy wyborach na wójta, burmistrza czy prezydenta miasta. Wprowadzenie okręgów mandatowych oznacza, że kandydaci będą w mniejszym stopniu uniezależnieni od partii politycznych. Senatorem będzie mogła zostać także osoba, której komitet wyborczy wystawił kandydata tylko w jednym okręgu. Należy jednak pamiętać także o tym, że zgłoszenie kandydata wymaga najpierw uzyskania podpisów co najmniej 2 tys. wyborców.

Szczecinecki radny wystartuje z okręgu wyborczego nr 100, który obejmuje obszar powiatów: szczecineckiego, koszalińskiego, sławieńskiego oraz miasto na prawach powiatu - Koszalin. Mój cel numer jeden w Senacie, ze względu na to czym on się zajmuje, będzie to, aby nasi ustawodawcy nie podnosili podatków, i żeby nie kierowali się szastaniem pieniędzmi, tak jak dzieje się to w okresie przedwyborczym - mówi Marcin Bedka. Natomiast drugi cel, który kandydat do KNP do Senatu będzie próbował promować jednomandatowe okręgi wyborcze, których jest zwolennikiem. Dlatego też gorąco zachęcam do wzięcia udziału we wrześniowym referendum. Uważam, że warto wprowadzić, na każdym poziomie naszych wyborów, jednomandatowe okręgi wyborcze. Dzięki temu każdy będzie znał posła tak, jak znamy dzisiaj burmistrza - podsumował M. Bedka. 

Komentarze (2)

telewidz 2015-08-29 09:27

Skoro się zrobiło tak wiele dla miasta i ma się tak szerokie poparcie miejskiej społeczności , to tylko na senatora !!!

Jacek 2015-08-30 10:37

Obskakiwacz wszystkich partii. Starał sie o jedynkę u Kukiza, nie dostał, teraz z powrotem w KNP, a jutro w SLD jak mu zaproponuja jedynkę. Bezideowy karierowicz, gość bez kręgosłupa, pospolity gadacz.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: