Policja ostrzega: uważajmy na oszustów!

  • KW
  • 2015-08-28 08:59:48
Policja ostrzega: uważajmy na oszustów!
  • Foto: TV Gawex

Policja po raz kolejny przestrzega przed oszustami. Osoby takie pukają do drzwi naszych domów podając się za różnych specjalistów i pracowników technicznych. Zajmują domowników rozmową, a przy okazji okradają ich.

Taka sytuacja rozegrała się wczoraj (27.08) w Kołobrzegu, w mieszkaniu starszej kobiety. Otworzyła ona drzwi mieszkania, do których pukało dwóch mężczyzn. Podali się za pracowników przedsiębiorstwa, które ma do wykonania naprawę kanalizacji w lokalu kobiety. Starsza pani, w dobrej wierze wpuściła oszustów. Jeden z mężczyzn odwrócił jej uwagę i zajął rozmową. Razem ze starszą panią wszedł do łazienki tłumacząc zmyślony cel prowadzonej naprawy. W tym czasie mieszkanie plądrował jego wspólnik. Korzystając z okazji ukradł należącą do kobiety złotą biżuterię oraz pieniądze w łącznej kwocie ponad 7 tysięcy złotych!

Policja po raz kolejny więc apeluje o rozwagę i ogromną ostrożność w kontaktach z nieznanymi osobami. Pamiętajmy, że nie powinniśmy otwierać drzwi mieszkania osobom obcym, a ewentualne oferty usług przyjmować na piśmie, gdzie będą widniały wszelkie dane przedsiębiorstwa. Trzeba potwierdzić w siedzibie firmy, czy osoba proponująca nam usługi jest jej pracownikiem. Powinniśmy poprosić taką osobę o wylegitymowanie się pełnomocnictwem lub dokumentem potwierdzającym jej uprawnienia i tożsamość, będąc jednocześnie czujnym, czy dokumenty nie są sfałszowane lub podrobione. Dopóki nie upewnimy się, że firma istnieje, ma stałą siedzibę i prowadzi działalność, nie powinniśmy wpłacać żadnych zaliczek ani przedpłat. W rozmowach telefonicznych, gdy dzwoniący oferuje nam atrakcyjne towary, nie powinniśmy ujawniać swoich danych, ani wdawać się w zbędne dyskusje. Co za tym idzie, jeśli podpisujemy jakąkolwiek umowę czy pismo, powinniśmy dokładnie przeczytać całość. Lepiej dać sobie czas na zapoznanie się z treścią umowy, zapytać lub sprawdzić wszelkie wątpliwe kwestie, niż złożyć swój podpis bez zapoznania się. 

info: KPP Kołobrzeg

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: