Żołnierskie piosenki w borneńskim DPS-ie

  • KW
  • 2015-08-27 14:27:52
Żołnierskie piosenki w borneńskim DPS-ie
  • Foto: TV Gawex

Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie i Stowarzyszenie ''Wyprzedzić Czas'' zorganizowali kolejną, XI edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych.

Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, jego pensjonariusze, kadra i goście zostali skoszarowani. Co prawda na jeden dzień, ale wszyscy stawili się mniej lub bardziej umundurowani by śpiewać, bawić się i integrować podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych, który na dobre wpisał się w kalendarz imprez borneńskiej placówki.

Na imprezę, która została zorganizowana już 11 raz, przyjechało wielu gości. Borne Sulinowo gościło dzisiaj podopiecznych domów pomocy społecznej z wielu polskich województw, przedstawicieli służb mundurowych, turystów, a także przedstawicieli władz powiatu i miasta. Organizatorów niezmiernie ucieszył fakt, że festiwal spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, był miejscem rozrywki i integracji.

Jak co roku, tak i dzisiaj, na festiwalowej scenie uczestnicy zaprezentowali się w wojskowym repertuarze. Można było usłyszeć pełne entuzjazmu pieśni i ballady, ale również te wprowadzające w nastrój zadumy. Niektóre reprezentacje również grały na instrumentach lub przedstawiły układy taneczne. Była również gwiazda polskiej sceny muzycznej – Andrzej Rosiewicz, polski piosenkarz estradowy, kompozytor, satyryk, gitarzysta i choreograf.

Poza strawą kulturalną, dla uczestników zostały przygotowane m.in. pyszne potrawy z grilla, wojskowe przysmaki, słodkości oraz owoce. W trakcie trwania borneńskiego festiwalu rozegrane zostały również zawody strzeleckie o Puchar Starosty Szczecineckiego.

info: Starostwo Powiatowe

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: