Narodowe czytanie pod Zamkiem po raz trzeci

  • KW
  • 2015-08-27 09:45:58
Narodowe czytanie pod Zamkiem po raz trzeci
  • Foto: TV Gawex

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury oraz Gimnazjum nr 1 w Szczecinku serdecznie zapraszają miłośników literatury na kolejną edycję akcji Narodowe Czytanie. Tym razem pod szczecineckim Zamkiem usłyszymy "Lalkę" Bolesława Prusa.

Impreza odbędzie się  5 września o godz.12:00 na terenie rekreacyjnym przy Centrum Konferencyjnym Zamek. To ogólnopolska akcja tradycyjnie odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Bohaterem tegorocznej edycji Narodowego Czytania jest „Lalka” Bolesława Prusa. Wspólne czytanie będzie wspaniałą okazją, aby po 125 latach od wydania „Lalki” odnaleźć nowe tropy interpretacyjne i przekonać się po raz kolejny, jak wiele emocji wzbudza ta powieść. Ta sama, która spędza sen z powiek maturzystów, którą każdy nauczyciel polskiego nakazuje czytać, podkreślając fakt, że „wielkim dziełem jest”. Czołowa powieść realizmu krytycznego, traktująca o miłości, przyjaźni, polityce, polskim społeczeństwie, interesach, pracy i o złożoności człowieka.

Fragmenty „Lalki" będą czytać zaproszeni goście: samorządowcy, ludzie kultury, nauczyciele, przedstawiciele mediów i szczecinecka młodzież.

Narodowe czytanie pod Zamkiem po raz trzeci

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: