Wakacje w szczecineckim Muzeum dobiegły końca

  • KW
  • 2015-08-27 09:13:00
Wakacje w szczecineckim Muzeum dobiegły końca
  • Foto: TV Gawex

Zakończył się właśnie cykl wycieczek po Szczecinku w ramach ''Wakacji w Muzeum''. Dzięki tej akcji najmłodsi mieszkańcy Szczecinka mogli poznać swoje miasto od strony zabytków i ciekawych historii z nim związanych na cotygodniowych, środowych spotkaniach.

Choć edukacja w tym przypadku nie stała na pierwszym planie, nie da się ukryć, że jest ona bardzo istotna. Ale nie budziło to strachu wśród dzieci, wręcz przeciwnie – zainteresowanie wycieczkami, zwiedzaniem i wykładami było spore. Każdy przecież lubi spędzać czas w ciekawy sposób. Były to spotkania szczególnie dla tych dzieci, które wakacje spędzały w domu. Chcieliśmy pokazać, że spędzanie wakacji w rodzinnym domu nie musi wiązać się z nudą i brakiem ciekawych wyzwań - mówi Ireneusz Markanicz, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Szczecinku. Pomysłodawcą "Wakacji w Muzeum" był Pan Mateusz Zacharewicz, który jest stażystą w szczecineckim Muzeum. Pomysł Pana Mateusza trafił na podatny grunt. Dzieci ze szczecineckich świetlic, które brały udział w tym wydarzeniu, oraz ich opiekunowie także są zadowoleni - dodaje Ireneusz Markanicz. Jak przyznaje Mateusz Zacharewicz ten projekt nie miał dzieci uczyć, lecz pokazać historyczny krajobraz naszego miasta. 

Podczas "Wakacji w Muzeum" dzieci miały okazję zobaczyć wszystkie miejsca, które są wpisane do rejestru zabytków i nie tylko. Obejrzały one na przykład Zamek Książąt Pomorskich, Kościół Mariacki, czy spichlerz. Na zakończenie opiekunowie zabrali młodych mieszkańców Szczecinka na wzgórze Marientron, a następnie pod wieżę Bismarcka, gdzie odbyło się na zakończenie ognisko z kiełbaskami. Następna edycja ''Wakacji z Muzeum'' za rok prawdopodobnie się odbędzie, co tylko cieszy dzieciaki, które nadal są ciekawe swojego miasta. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: