S11 Koszalin-Szczecinek wpisana na listę priorytetowych inwestycji rządu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-08-26 12:48:27
S11 Koszalin-Szczecinek wpisana na listę priorytetowych inwestycji rządu
  • Foto: źródo: MSW

Droga ekspresowa S11 na odcinku Koszalin - Szczecinek została wpisana do priorytetu inwestycji realizowanych w ramach Wieloletniego Programu Budowy Dróg i Autostrad na lata 2014-2023.

Jak powiedział nam szef zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej i Poseł na sejm RP Stanisław Gawłowski, na wczorajszym  25.07 posiedzeniu rządu, Rada Ministrów  zdecydowała o dopisaniu odcinka  DK 11 Koszalin - Szczecinek do inwestycji, które mają być zrealizowane w ramach Wieloletniego Programu Budowy Dróg i Autostrad na lata 2014-2023.

Jak powiedział nam poseł Stanisław Gawłowski, na wczorajszym posiedzeniu rządu oprócz S11 do priorytetu został  również  dopisany odcinek S10  łączący Wałcz, Kalisz i Mirosławiec. Obydwie inwestycje będą realizowane w standarcie dróg ekspresowych. Wpisanie ich na listę priorytetów w ramach Wieloletniego Programu Budowy Dróg i Autostrad na lata 2014-2023 oznacza zabezpieczenie środków na realizację tych inwestycji, które po części pochodzą, ze środków unijnych, a po części także z budżetu Państwa. A to z kolei gwarantuje 100% wykonalność tychże inwestycji - wyjaśnia poseł Gawłowski. deklaruje poseł Gawłowski. Na ten cel w skali kraju przeznaczone jest 107 miliardów zł. Kolejność, w jakiej realizowane będą poszczególne projekty, zależeć będą od stopnia przygotowania poszczególnych inwestycji. A przypominam, że mu mamy już wydane decyzje środowiskowe  na cały odcinek trasy od Kołobrzegu do granicy Województwa Zachodniopomorskiego z Wielkopolską. Odcinek DK 11 od Kołobrzegu do Koszalina jak i obwodnica Szczecinka są już w etapie przetargowym. 

Komentarze (1)

turban 2015-08-27 12:51

noo tera tylko zagłosujcie na POważnie bo inaczej figa z makiem ;)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: