Zachowaj Trzeźwy Umysł - nagrody wręczone

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-08-21 16:13:58
Zachowaj Trzeźwy Umysł - nagrody wręczone
  • Foto: TV Gawex

Dziś 21 sierpnia, na tydzień przed końcem wakacji w urzędzie Miasta w Szczecinku wręczono nagrody za udział w ogólnopolskim konkursie "Zachowaj Trzeźwy umysł"

Miła uroczystość w szczecineckim ratuszu. Dwójka naszych uczniów uhonorowana została głównymi nagrodami w ogólnopolskim  konkursie "Zachowaj Trzeźwy umysł". Jakub Furyk i Maciej Prokopowicz, bo o nich mowa,  zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych i w pierwszej dekadzie września pojawią się na oficjalnym podsumowaniu konkursu w Warszawie. Dzisiaj obaj laureaci spotkali się  z wiceburmistrzem Danielem Rakiem, który wręczył im ufundowane przez Urząd Miasta nagrody i listy gratulacyjne. 

O społecznej kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł"  zrobiło się już głośno 15 lat temu, kiedy organizowany była po raz pierwszy. Za sprawą stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych oraz fundacji „Trzeźwy umysł” udało się stworzyć platformę skutecznego działania między wolontariuszami,  zajmującymi szeroko rozumianą profilaktyką zdrowego stylu życia, a samorządami, które poprzez miejsko-gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych wsparły tę akcję na poziomie lokalnym.

 - Dzisiaj to już sprawdzona i doskonale rozpoznawalna marka, którą zna niemal każdy samorządowiec w Polsce. Jej ambasadorami byli między innymi Adam Małysz, Rafał Kubacki, Robert Korzeniowski, Jerzy Dudek i wielu innych wybitnych polskich sportowców, dzięki którym młodzież w całej Polsce miała okazję przekonać się, że jedynym uzależnieniem, które się naprawdę opłaca jest sport oraz intelektualna pasja - stwierdził, wręczając laureatom nagrody, wiceburmistrz Szczecinka - Daniel Rak.

- Cieszę się,  że konkurs jest pozytywnie odbierany przez młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów,  i że z roku na rok przybywa uczestników.  Ich kreatywność i konsekwencja w działaniu przywraca wiarę w sens profilaktyki. Spora w tym zasługa konsekwentnie prowadzonej przez szczecinecki ratusz polityki społecznej, pracy na rzecz lokalnej społeczności i współdziałania z organizacjami pozarządowymi oraz działającymi na terenie naszego miasta placówkami edukacyjnymi - dodał na zakończenie.

Listami gratulacyjnym uhonorowano również nauczycieli  merytorycznie odpowiedzialnych za uczestnictwo w tym konkursie - panie Beatę Ceglarz, Joannę Wróblewską oraz Alicję Berć.

 Info: Tomasz Czuk UM Szczecinek

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: