Trwa przebudowa hali Lekkoatletycznej przy SP 7

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-08-21 12:50:17
Trwa przebudowa hali Lekkoatletycznej przy SP 7
  • Foto: TV Gawex

Wszystko wskazuje na to, że prace przy budowie tzw. aneksu lekkoatletycznego przy hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 zakończą się w zaplanowanym przez miasto terminie.

Warto przypomnieć, że długo oczekiwany przez szczecineckich sportowców obiekt będzie posadowiony nieopodal północnego skrzydła obecnej hali. Aneks wyposażony zostanie w 4-torową tartanową bieżnię o długości 60 metrów, skocznię w dal oraz profesjonalne stanowisko do skoku wzwyż. Zostaną też wyremontowane sanitariaty oraz całe zaplecze socjalne. Obiekt, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, zarządzany będzie przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku. W godzinach pracy SP 7 i Gimnazjum nr 3 korzystać z niego będą oczywiście uczniowie. Po zakończeniu zajęć lekcyjnych na obiekcie prowadzone będą treningi lekkoatletyczne.

Jak powiedział nam Daniel Rak - kilka lat temu zrobiliśmy projekt tej inwestycji. Na początku miały to być 4 tory i skocznie do skoku w dal, ale pod wpływem lobbingu trenerów i sportowców uprawiających lekkoatletykę dokonaliśmy zmian, które umożliwią tu też treningi skoku wzwyż. Lekkoatleci latem trenują na obiektach OSiR-u, ale zimą na Ślusarni, której stan techniczny jest, krótko mówiąc, zły. Docelowo  także ten obiekt przejmie w zarządzenie OSIR, tak jak się to stało w przypadku Hali Jasnej i Wiatracznej. Taki model nam się do tej pory sprawdził, bo zapwenia optymalne wykorzystanie obiektów. Rano trenują tu dzieci za szkół, a po południu sportowcy.

Inwestycja z pewnością ucieszy szczecineckich miłośników "Królowej sportu", tym bardziej że to kolejny obiekt tego typu - po tartanowej bieżni w Gimnazjum nr 2 - który wydatnie podniesie poziom infrastruktury lekkoatletycznej w naszym mieście. Finał robót prowadzonych przez firmę „Mirtech” z Czarnkowa zaplanowano na 31 sierpnia 2016 r. Wartość inwestycji to 2 mln zł

 Info Tomasz Czuk. UM. Szczecinek

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: