Sztafeta salezjańska w Czaplinku - biegnąć uczcili Św.Jana Bosko

  • Ryszard Brzeziński
  • 2015-08-21 10:39:08
Sztafeta salezjańska w Czaplinku - biegnąć uczcili Św.Jana Bosko
  • Foto: TV Gawex

w czwartek 20 sierpnia przez Czaplinek przebiegła sztafeta, która swój start miała w Szczecinie a koniec w Trzcińcu. To wszystko w ramach biegu 200na200, zorganizowanego z okazji 200 rocznicy urodzin św. Jana Bosko, założyciela zgromadzenia salezjanów.

Sztafeta zaplanowała była na dwa dni 19 i 20 sierpnia. Idea biegu jest prosta - chodzi o przebiegnięcie 200 kilometrów na 200 rocznicę urodzin św. Jana Bosko, by przybliżyć wszystkim sylwetkę świętego i uczczenie w ten sposób jego urodzin. Organizatorzy sztafety propagują w  ten sposób rekreację biegową jako  ciekawą formę aktywnego spędzenia czasu. W biegu udział brały drużyny, których liderami są księża salezjanie. Do każdego z nich dobierane były po cztery osoby. Dołączyć każdy, kto uiścił odpowiednią opłatę i ukończył co najmniej 16 rok życia. W przypadku osób niepełnoletnich potrzebna była zgoda rodzica bądź opiekuna. 

W oczekiwaniu na sztafetę w Czaplinku, informacji na temat biegu udzielał wszystkim ks. Daniel Śliwiński SDB. Mieszkańcy oczekujący biegaczy udekorowali rynek rozmaitymi chorągiewkami i podobiznami św. Jana Bosko. W centralnym miejscu rynku postawiono również relikwie świętego. Ze Złocieńca na tę okazję przyjechała również Orkiestra Dęta. Niektórzy mieszkańcy witali biegaczy tuż przy wjeździe do miasta, tworząc dla nich eskortę przy użyciu swoich samochodów. Biegacze dotarli do centrum Czaplinka około godziny 18:20 oficjalnie przywitał ich ks. Mirosław Kurkiewicz SDB, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętej Trójcy w Czaplinku, oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. Po 20 minutowym odpoczynki sztafeta pobiegła w dalszą część trasy, tym razem bezpośrednio do Trzcińca gdzie znajduje się wspólna świętego Jana Bosko.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: