Szkołę Muzyczną czeka metamorfoza

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-08-21 08:48:55
Szkołę Muzyczną czeka metamorfoza
  • Foto: TV Gawex

Szkołę Muzyczną czeka przebudowa. O tą inwestycję Szkoła Muzyczna starała się już bardzo długo, jednak brak funduszy oraz rozbieżności co do ostatecznego projektu, oddalały moment realizacji inwestycji.

Dziś sprawa rozbudowy pionów komunikacji Szkoły Muzycznej wyraźnie ruszyła z miejsca. Przygotowany projekt został ostatecznie zaakceptowany przez konserwatora zabytków, któremu podlega budynek. Zostały też zgromadzone odpowiednie środki na przeprowadzenie inwestycji. Jak powiedział nam Włodzimierz Piesiak dyr. SM - jesteśmy w trakcie przygotowywania przetargu o dobudowanie zewnętrznej klatki schodowej wraz z windą i pionem sanitarnym.

To, jak będzie ona wyglądała możemy podziwiać na razie na wizualizacjach. Od strony parkingu znajdującego się z tyłu głównego budynku, zostanie dobudowana nowoczesna, całkowicie przeszklona klatka schodowa. Ogromne tafle szkła w  aluminiowych ramach nawiązujących swoją forma do stylistyki budynku. W klatce znajdzie się winda, także przeszklona oraz węzeł sanitarny.  Przeszklone będą także podłogi, tak aby cała konstrukcja wydawała się lekka i nie zasłaniała  ścian głównego budynku. Ingerencja klatki schodowej w strukturę budynku jest minimalna. Jak podkreśla  Włodzimierz Piesiak dyr. SM ma to być pierwsza tego typu inwestycja w Szczecinku. Nie chciałem aby dobudowana część udawał historyczną, co niektórym się bardzo nie podoba, chciałem aby była znakiem naszych czasów, stad nowoczesna konstrukcja, nawiązująca jednak do stylu szkoły.

Pierwszy przetarg, który miał wyłonić wykonawcę odbył pod koniec lipca br. Przetarg ten został unieważniony, ponieważ zarówno termin wykonania inwestycji (do końca tego roku),  jak i cena były niemożliwe do zrealizowania tak dla inwestora, jak i dla wykonawcy. W związku z tym zgłosiliśmy się do  Centrum Edukacji Artystycznej  o przeniesienie środków na  inwestycję, na przyszły rok. Wtedy będziemy mieli możliwość uzyskania niższej ceny- zapewnia Włodzimierz Piesiak. Kolejny przetarg zostanie przeprowadzony już w najbliższych dniach, na przełomie sierpnia i września br. Pozyskane na środki pochodzą w całości z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Budowa nowoczesnej klatki schodowej to nie jedyna inwestycja jaka czeka Szkołę Muzyczną. Kolejny ważny remont to termomodernizacja budynku. Szczecinecka szkoła Muzyczna weźmie bowiem udział w ogromnym Unijnym Projekcie w ramach którego zostanie odnowionych 150 szkół 200 budynków kultury w całej Polsce. Obecnie projekt jest w fazie projektowej, pracują nad nią projektanci z Lęborka. W ramach inwestycji w Szkole Muzycznej zostanie wymieniona instalacja cieplna, elektryczna, zostanie zamontowana  wentylacja grawitacyjna oraz  klimatyzacja w Auli głównej Szkoły. Nie znamy jeszcze dokładnej daty przeprowadzenia tego remontu. Wiemy, że cały projekt ma być zrealizowany w latach 2016 - 2020, a sam remont będzie trwał od 3 miesięcy 12 miesięcy - mówi Włodzimierz Piesiak dyr. Szkoły Muzycznej.

 

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: