Krzysztof Lis nie wystartuje do parlamentu z listy Nowoczesna.pl

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-08-19 12:52:52
Krzysztof Lis nie wystartuje do parlamentu z listy Nowoczesna.pl
  • Foto: TV Gawex

Jak się dowiedzieliśmy Starosta Krzysztof Lis nie wystartuje w tegorocznych wyborach do parlamentu. Starosta odrzucił propozycję startu z pierwszej pozycji na liście ugrupowania Nowoczesna.pl w naszym okręgu wyborczym. Oto jak uzasadnia swoją decyzję.

Jak powiedział nam Krzysztof Lis przez dwa tygodnie zmagałem się z tą decyzją, jednak ostatecznie odrzuciłem propozycję startu z pierwszego miejsca z listy Nowoczesna.pl. Rok temu wystartowałem w wyborach samorządowych i bardzo zaangażowałem się w działania Porozumienia Samorządowego w naszym regionie. W wyborach Porozumienie Samorządowe osiągnęło sukces i dziś ma większość głosów w powiecie szczecineckim. Złożyłem pewne obietnice i zawarłem pewien kontrakt z wyborcami, ma on trwać cztery lata. Choć postulaty formacji Nowoczesna.pl są mi bliskie, a propozycja kusząca, to moja decyzja o kandydowaniu do sejmu i rezygnacji ze stanowiska starosty po roku od wyborów samorządowych byłaby trochę nieuczciwa wobec moich wyborców. Jako starosta mam konkretne plany i zobowiązania których się podjąłem i które chcę zrealizować - mówi Krzysztof Lis. Z pewnością należą do nich: dokończenie rozbudowy i remontu szczecineckiego szpitala, w tym oddziału ratunkowego, oddziału intensywnej opieki medycznej, przebudowa poddasza, czy instalacja ogniw fotowoltaicznych. Ważna jest też obiecana budowa stadionu lekkoatletycznego w dzielnicy Świątki, czy liczne inwestycje w powiecie, takie jak remonty dróg i szkół. 

Jestem człowiek samorządu i jestem człowiekiem czynu. W samorządzie zrobię dla regionu znacznie więcej  niż w parlamencie. W samorządzie mogę realizować konkretne inwestycje z korzyścią dla mieszkańców, w parlamencie mogę być częścią systemu stanowiącego prawo - dodaje Krzysztof Lis. 

Przedstawiłem Ryszardowi Petru innego kandydata na moje miejsce - mówi Krzysztof Lis. Decyzje co do jego kandydatury zostaną podjęte wkrótce. Jednocześnie Krzysztof Lis nadal będzie pełnił funkcję pełnomocnika powiatowego ruchu Nowoczesna.pl.

Komentarze (2)

Gość 2015-08-19 14:43

To bardzo dobra decyzja panie starosto. Mieliśmy nadzieję że nas pan nie zostawi

marceli 2015-08-21 11:34

wielka strata ... wiadomo, że to ugrupowanie nie ma szans dostania się do parlamentu. Stąd z pewnością taka decyzja - niezadowolonego z Barwic :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: