Susza i liczne pożary - strażacy mają ręce pełne roboty

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-08-19 10:23:31
Susza i liczne pożary - strażacy mają ręce pełne roboty
  • Foto: OSP Czaplinek

Przedłużająca się susza doskwiera nie tylko rolnikom, zubażjąc ich zbiory, ale także strażakom, którzy coraz częściej wyjeżdżają do płonących pól i lasów. W skali całego kraju liczba pożarów w stosunku do lat ubiegłych zwiększyła się czterokrotnie.

Strażacy z naszego regionu, w tym sezonie, także znacznie częściej wyjeżdżają na interwencje. Wszystkiemu winna jest przedłużająca się susza. Na polu, czy w lesie wystarczy iskra by wszystko stanęło w płomieniach.

Wczoraj 18 sierpnia doszło do pożaru traw i stogu sian w okolicy miejscowości Wełnica, k. Czaplinka. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej OSP Czaplinek oraz 1 zastęp OSP Broczyno. Po dotarciu na miejsce stwierdzono, że pali się na obszarze około 20 arów. Gęsty dym i silny wiatr znacznie utrudniały strażakom opanowanie pożaru. Akcja gaśnicza trwała ponad 2 godziny.. Spaleniu uległ również stóg siana (około 10 balotów).

Do kolejnego pożaru, także 18 sierpnia doszło w Glinkach Mokrych k. Lotynia. Tym razem płonęło ściernisko oraz suche zarośla. Na miejsce akcji stawiły się pojazdy gaśnicze z OSP Lotyń, Okonk oraz Podgaje. Pożar swoim zasięgiem objął około 2 hektary, a akcja gaśnicza trwała ponad godzinę.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: