Biwak trzeźwości w Łubowie i rozmowy ku przestrodze

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-08-15 22:39:31
Biwak trzeźwości w Łubowie i rozmowy ku przestrodze
  • Foto: KPP Szczecinek

Stowarzyszenie Klub Abstynenta "Pierwszy Krok" propagujące życie w trzeźwości, jak co roku zaprosiło funkcjonariuszy ze szczecineckiej komendy i pracowników szczecineckiego sanepidu na Biwak Trzeźwości.

XIII Biwak Trzeźwości odbył się na polu namiotowym, w Łubowie. Podczas tygodniowego pobytu podopiecznych stowarzyszenia Klub Abstynenta "Pierwszy Krok" mogli wziąć udział w  cykl spotkań z osobami, które na co dzień pomagają  osobom uzależnionym.

Wszyscy chętni mogli przyłączyć się do spotkań w kręgu i podzielić się swoimi doświadczeniami. Rozmowy policjantki, pracownika sanepidu i członków klubu abstynenckiego miały na celu przestrzeżenie młodych ludzi przed groźbą utraty kontroli nad swoim życiem w skutek nadużywania używek. Rozmawiano o tym jak walczyć z  zagrożeniami, które mogą czyhać na młodego człowieka w szkole, poza domem czy w grupie rówieśniczej, oraz o tym gdzie szukać pomocy, jeżeli nie znajdujemy jej w rodzinie. Rozmowy w kręgu, to dobra formuła na budowanie wzajemnego zaufania i przełamywanie uprzedzeń młodych ludzi wobec służb mundurowych, bo te jak wiadomo kojarzą się przede wszystkim z potencjalną interwencją i groźbą kary. Takie działania prewencyjne są szczególnie cenne, w grupie młodzieży narażonej na kontakt z niebezpiecznymi dla zdrowia zachowaniami. Czas wolny, wakacje, łatwy dostęp do używek, popularność dopalaczy, to wszystko sprawia, że rozmowy w kręgu jeszcze zyskują na znaczeniu.

Komentarze (1)

Bill W. 2015-08-17 12:25

Świetny pomysł na wyciąganie publicznych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: