Przed nami pierwsze odbiory techniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinku

  • KW
  • 2015-08-13 15:06:37
Przed nami pierwsze odbiory techniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Budowa Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku nad jeziorem Trzesiecko dobiega końca. Od 14 sierpnia 2015 roku odbędą się pierwsze odbiory techniczne.

Jesteśmy na finiszu prac budowlano-remontowych, które zostały zaplanowane na ten rok. Od jutra rozpoczynamy pierwsze odbiory techniczne i po kolei, sukcesywnie, inwestor będzie przekazywał obiekt samorządowi powiatowemu - mówi Marcin Tadzik, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego Szczecinek. W nowo powstałym budynku, znajdującym się nad Trzesieckiem, pozostanie jeszcze trochę do wykonania. Inwestorzy muszą podjąć decyzje odnośnie wyposażenia wszystkich pracowni, a także o ich kształcie. Na razie skupiamy się na zamknięciu etapu budowy, a więc fizycznego odbioru tego pięknego obiektu - dodaje M. Tadzik. 

Dla kogo skierowane jest to miejsce? Zarówno dla pasjonatów ekologii, zachowań proekologicznych, a także zdrowego stylu życia. Pomysłów na działalność tego miejsca jest naprawdę sporo. Obiekt przewiduje bazę noclegową, między innymi pod obozy sportowe, kolonie czy po prostu wynajmy - powiedział nam rzecznik Starostwa Powiatowego Szczecinek. Jeszcze w trakcie budowy mówiło się, że jeśli pracownie powstaną zgodnie z planem, będzie można tam przeprowadzać próby małych wyładowań atmosferycznych, zobaczyć jak wygląda tsunami, zwiedzać pracownie akwarystyczne, czy zbadać stan wody i powietrza w mini stacji monitoringu wody i atmosfery. RCEE miałoby działać na zasadach podobnych do Centrum Nauki Kopernik. W ramach budowy powstanie otwarte audytorium, sale dydaktyczne, teren rekreacyjny z miejscem do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu, tereny zielone, miejsce na ognisko, a także nowy parking. Planuje się także powstanie, na dachu budynku, małej kawiarenki. 

Całe przedsięwzięcie to koszt ponad 8 milionów złotych.

Przed nami pierwsze odbiory techniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: