BORNE SULINOWO. Pomalował zabytkowy czołg na niebiesko

  • KW
  • 2015-08-13 13:31:10
BORNE SULINOWO. Pomalował zabytkowy czołg na niebiesko
  • Foto: Tadeusz Wojewódzki

Do kuriozalnego zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek (12-13 sierpnia) w Bornem Sulinowie. Mężczyzna pomalował na niebiesko zabytkowy czołg.

Legendarny pojazd bojowy z okresu II wojny światowej – zabytkowy czołg T-34, znajdujący się w Bornem Sulinowie, w minioną noc został poważnie zniszczony. Wandal pomalował pojazd niebieską farbą. Od kilkunastu dni czołg był przygotowywany do renowacji.

Na szczęście kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały całe to zdarzenie, a mężczyzna, który zniszczył zabytek został już rozpoznany i zatrzymany. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jest to mieszkaniec Bornego Sulinowa, pochodzący ze Szczecinka.

fot. Tadeusz Wojewódzki

Komentarze (17)

Kasia 2015-08-13 16:21

I dobrze, radość zawitała do Bornego. Może nagrodę przyznać jakąś czy coś.

wot 2015-08-13 17:56

+5 do kamuflażu

Markus 2015-08-13 18:12

Dobrze, że nie na tęczowo. Bo by próbowali go spalić tak jak tęcze w warszawie.

Tomasz 2015-08-13 18:16

To super promocja dla Bornego - prasa o tym pisze, może telewizja się zainteresuje, przyjadą turyści się sfotografować przy niebieskim czołgu. Pomysł jakiego nie było.

Jolka 2015-08-13 19:48

Na szczęście nie pomalował na kolory niebiesko-żółty ,bo by separatyści dokonali aneksji ! :)

ja 2015-08-13 20:52

SUPER, HA, HA. PIĄTKA DLA GOŚCIA. Teraz Borne Będzie Stolicą Niebieskich czołgów. Pozdrawiam. XD

janosik z kopenhagi 2015-08-13 23:04

Arek powinien zostac nagrodzony tytulem honorowy ,,naprawiacz,, swiata.

Remix 2015-08-13 23:30

Na miejscu władz dokończyłbym malowanie na niebiesko. Bardzo dobry pomysł. Takich Rudych 102 jest w całym kraju dziesiątki ale tylko jeden niebieski. Super promocja :)

Krystian 2015-08-14 00:13

Mógłby chociaż skończyć.

mini 2015-08-14 02:51

Dla mnie BOMBA , wlasnie fajny , taki inny...weselszy... bo wlasciwie dlaczego to piekne miasto zawsze ma sie kojarzyc tylko z zielonymi kolorami wojskowymi ,,, armi juz dawno tam nie ma !!! A my chcemy zyc na luzie , wesolo , i kolorowo... I jeszcze powinno sie ten dziadowski zlot militarny zlikwidowac !!! Bo dosyc pijanych , pomalowanych,glosnych przyglupkow z karabinami na ramieniu...i jeszcze ich uzbrojone dzieci...ZENADA...STANOWCZE NIE !!! Pozdro dla normalnych :)

kolorek 2015-08-14 08:46

Tak na serio to problem w tym, że jak ktoś chce mieć niebieski czołg lub w kolorach tęczy to może to zrobić ale na swojej, a nie na cudzej własności. Zupełnie nie są zrozumiałe pochwały dla tego konkretnego przypadku dewastacji. Jeśli ktoś chce się jednak upierać, ze ten przypadek jest fajny to proszę podać swój adres to z chłopakami pomalujemy mu za darmochę chatkę na fajowy kolorek.

Dowsky 2015-08-14 12:48

W noc spadających gwiazd, a może to gwiazda uderzyła w czołg i się pomalował

Pawel 2015-08-14 14:05

Jak chcecie mieć kolorowo i wesoło to zacznijcie ćpać! TO JEST DEWASTACJA POMNIKU!

ja 2015-08-14 14:57

smefrny kolor