Pyromagic 2015, czyli międzynarodowe pokazy pirotechniczne

  • KW
  • 2015-08-11 14:17:09
Pyromagic 2015, czyli międzynarodowe pokazy pirotechniczne
  • Foto: Lech Kowalewski

W miniony piątek (07.08) rozpoczął się w Szczecinie VIII Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic 2015 i Szczecin Music Live.

Rok 2008 zapoczątkował największy i najbardziej spektakularny w naszym kraju konkurs pokazów pirotechnicznych. Szczecin miasto przychylne fajerwerkom, rozsławiło przez minione lata swój festiwal na całym świecie. Jako już nie najmłodszy w Europie, ale wciąż rozwijający się festiwal, pokazy pirotechniczne przekształca swoimi wymaganiami w widowiskowe pyro muzykalne show. Pyromagic – Międzynarodowy Festiwal Pokazów Pirotechnicznych gościł ekipy z Włoch, Kanady, Niemiec, Portugali, Francji, Słowacji, Chin, Korei, Francji, Czech, Australii, Chorwacji, Austrii, Belgi, Finlandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a starając się pokazać co roku teamy z nowych krajów, rok 2015 gościł także pirotechników z Hiszpanii i Luxemburga.

Zapraszane do Szczecina ekipy to wykonawcy pokazów pirotechnicznych nie tylko w swoich krajach, ale również uczestnicy innych, z dużymi tradycjami festiwali na całym świecie. Pokazy pirotechniczne, fajerwerki, tło muzyczne i ich artystyczne połączenie to stworzone, zapierające dech w piersiach widowiska, budujące ogromne emocje.

Wybrane firmy przedstawiają projekt pirotechnicznego pokazu wraz z proponowaną muzyką. Temat jest wybierany swobodnie, ale pokaz pirotechniczny musi trwać 15 minut. Każda ekipa swój pokaz pirotechniczny wykonuje w dwóch etapach, a mianowicie zadanie pierwsze 2 minuty wykonuje zgodnie z tłem muzycznym, wskazanym przez organizatora, a pozostały czas to dowolność wykonawcy. Pyro muzykalne show-pokaz pirotechniczny oceniane jest przez 5-osobowe jury, z ramienia instytucji kultury miasta Szczecin, instytutów certyfikujących fajerwerki i organizatora.

W końcowym efekcie Luksemburczycy wygrali konkurs publiczności oraz konkurs główny. Na drugim miejscu znalazła się firma z Korei, a na trzecim z Hiszpanii. W finale, o godz. 23.15, zaprezentowali się gospodarze, czyli firma Surex. 

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia. 

info: www.pyromagic.pl

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: