Zielone światło dla stadionu lekkoatletycznego na Świątkach

  • KW
  • 2015-08-11 07:39:11
Zielone światło dla stadionu lekkoatletycznego na Świątkach
  • Foto: sxc.hu

Ministerstwo Sportu i Turystyki podjęło decyzję o przyznaniu dofinansowania projektu budowy stadionu lekkoatletycznego, który umiejscowiony zostanie na terenie Zespołu Szkół Nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku. Inwestycja powiatu szczecineckiego wpisana została na listę inwestycji o szczególnym znaczeniu dla polskiego sportu. Jest więc pewność, iż projekt otrzyma dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Od kilku lat Starosta Krzysztof Lis osobiście zabiega o tę inwestycję: wiem, jak wielkie znaczenie dla rozwoju talentów sportowych będzie miało oddanie takiej inwestycji. To nie tylko wielki wkład w rozwój szkoły, której oferta mocno się poszerzy, ale przede wszystkim sportu. Warto pamiętać, że z racji przystosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych będzie on w całości dostępny także dla osób z dysfunkcjami ruchowymi. 

Planuje się, iż nowoczesny i w pełni użyteczny stadion wyposażony będzie w wysokiej jakości 6-torową bieżnię tartanową o długości 400 metrów, rów z wodą do biegów z przeszkodami, dwie skocznie w dal, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie skocznie do skoku o tyczce, rzutnię do rzutu młotem i dyskiem oraz dwa pola do pchnięcia kulą. 

Głównym elementem stadionu będzie wymiarowe boisko piłkarskie. Cały obiekt wyposażony zostanie także w niezbędne zaplecze techniczne, szatnie i sanitariaty, a także trybuny na około 600 miejsc siedzących. Ważnym elementem obiektu będzie także część rozgrzewkowa, którą stanowić będzie: 2-torowa bieżnia o długości 80 metrów oraz skocznie do skoku w dal i wzwyż. Dopełnieniem kompleksu ma być parking dla pojazdów sportowców oraz widzów, odpowiednie ogrodzenie, a także oświetlenie stadionu - mówi Marcin Tadzik, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego Szczecinek. 

Od samego początku prac ważnym było, aby projekt stadionu, a później jego realizacja, spełniały wyśrubowane standardy i założenia Komisji Obiektów i Urządzeń Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. To właśnie dlatego, aby na nowym obiekcie bez przeszkód formalnych mogły odbywać się ważne wydarzenia sportowe założono, iż powstający obiekt uzyska certyfikat IAAF, czyli Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych. 

Poniżej prezentujemy aktualny wygląd stadionu na Świątkach. 

info: Marcin Tadzik

Zielone światło dla stadionu lekkoatletycznego na Świątkach

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: