I Szczecinecki Weekend Biegowy - wyniki

• 2015-08-10 08:25:38

Podczas I Szczecineckiego Weekendu Biegowego biegacze mieli okazję sprawdzić swoje siły na dwóch dystansach. W niedzielę, 9 sierpnia ze Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Czesława Lisa wyruszyło w jednakowym czasie ponad 300 osób, które pokonały dystans 15 km lub 42,195 km.

Dwa biegi wyruszyły dokładnie o godzinie 9:00. Biegacze, którzy wybrali dystans 15 kilometrów przebiegli jezioro Trzesiecko dookoła, natomiast maratończycy musieli okrążyć nasz szczecinecki akwen trzykrotnie. Pierwsze miejsce, z czasem 47:45, na krótszym dystansie zdobył Nduva Boniface, jako drugi do mety dotarł Yuriy Błachowiak (czas 50:27), trzeci był Bartosz Mazerski z czasem 51:01.

W biegu na królewskim dystansie pierwszy był Sergii Ukrainets, który trzy okrążenia wokół Trzesiecka pokonał w 2 godziny 29 minut i 42 sekundy. Zaraz za nim uplasował się mieszkaniec Słupska, Paweł Piotraschke z czasem 02:34:33. Trzecie miejsce na podium zajął Jarosław Janicki (02:44:34).

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki:

MARATON

BIEG NA DYSTANSIE 15 KILOMETRÓW

Relacja z I Szczecineckiego Weekendu Biegowego już dzisiaj w TV GAWEX. Zapraszamy!