Szczecinecki Weekend Biegowy rozpoczęty! WIDEO

  • KW
  • 2015-08-08 18:37:42
Szczecinecki Weekend Biegowy rozpoczęty! WIDEO
  • Foto: TV Gawex

Trwa pierwszy w historii naszego miasta Szczecinecki Weekend Biegowy. To dwudniowe wydarzenie jest prawdziwą ucztą dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, zarówno tych młodszych jak i starszych.

Szczecinecki Weekend Biegowy zainaugurowało setne spotkanie biegaczy w ramach Parkrun, czyli inicjatywy cotygodniowego, wspólnego pokonywania dystansu pięciu kilometrów w Parku Miejskim w Szczecinku. Równo o godzinie 9:00 na trasę wyruszyło 95 wyjątkowych uczestników. Natomiast o godzinie 10:30 miłośnicy sportu nordic walking, także w ramach imprezy biegowej, pokonali pięciokilometrową trasę. Nie zabrakło także biegów dla dzieci i młodzieży. W godzinach południowych rozpoczęły się biegi dla młodszych miłośników tego rodzaju sportu. Biegi towarzyszące zyskały sobie wielu zwolenników i trzeba przyznać, że wszyscy doskonale się bawili.

Najważniejsza część Szczecineckiego Weekendu Biegowego zaplanowana jest na jutro, na niedzielę, 9 sierpnia. O godzinie 9:00 wystartuje pierwszy w historii naszego miasta maraton. Jak się dowiedzieliśmy, aktualnie zapisanych na niego jest 113 osów, które zmierzą się z dystansem 42 kilometrów i 195 metrów.  Dodatkowo organizatorzy zaplanowali oprócz maratonu, jeden bieg na 15 kilometrów, na który zgłosiły się do dnia dzisiejszego 274 osoby. Reasumując, jutro, w trasę dookoła jeziora Trzesiecko wyruszy około 400 osób z całej Polski i z zagranicy. Maratończycy przebiegną dookoła trzy razy nasze jezioro, natomiast biegacze na dystansie 15 km, jeden raz.

Wszystkim życzymy powodzenia, a Państwa zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz facebooka, gdzie znajdą Państwo najnowsze informacje dotyczące Szczecineckiego Weekendu Biegowego.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: