XII Festiwal Folklorystyczny w Czarnem

  • KW
  • 2015-08-09 22:17:45
XII Festiwal Folklorystyczny w Czarnem
  • Foto: TV Gawex

Za nami XII Festiwal Folklorystyczny ''Krajobrazy Sceny Ludowej'' w Czarnem. Tradycyjnie już festiwal zainaugurowali sami uczestnicy, którzy w sobotę o godzinie 11 przeszli kolorowym korowodem po ulicach miasta.

Uczestnicy festiwalu przemaszerowali ulicami Kolejową, Kościuszki, Młyńską i Ogrodową. Końcowym punktem korowodu był czarneński Amfiteatr, gdzie o godzinie 11:30 oficjalnie otwarto dwunasty Festiwal Folklorystyczny. Zaraz po tym nastąpiły prezentacje wszystkich zespołów folkowych. I trzeba przyznać, że frekwencja dopisała, ponieważ w tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział ponad 30 zespołów.

Uczestnicy festiwalu oceniani byli w 4 kategoriach: kapela ludowa, zespół śpiewaczy, folklorystyczny zespół pieśni i tańca, oraz gawędziarz ludowy. Jury pod uwagę wzięło dobór repertuaru nawiązującego do kultury ludowej różnych regionów Polski i tradycji polskiej kultury ludowej, wykonanie instrumentalne zgodnie z konwencją ludową, wykonanie wokalne pieśni ludowych, ruch sceniczny i stroje regionalne i ogólny wyraz artystyczny. Laureaci 3 pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody finansowe i statuetki, oprócz tego tradycyjnie została przyznana nagroda Grand Prix Festiwalu, ufundowana przez Marszałka woj. pomorskiego.

Relacja z festiwalu w poniedziałek, 10 sierpnia w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: