Rewitalizacja Placu Wolności jeszcze w tym roku

  • KW
  • 2015-08-07 14:19:01
Rewitalizacja Placu Wolności jeszcze w tym roku
  • Foto: TV Gawex

Już po koniec 2014 roku zapowiadaliśmy, że Urząd Miasta Szczecinek planuje przebudowę centrum naszego miasta, czyli Placu Wolności, ulicy 9-go Maja, części ulicy 1-go Maja, a także odcinka ulicy Zamkowej i Bohaterów Warszawy. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Większość miast w Polsce nie ma zdefiniowanego centrum miasta. My mamy - jest nim Plac Wolności. Dlatego ten punkt powinien być niezwykle reprezentacyjny, a niestety nie jest. Jak powiedział nam Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas jeszcze pod koniec minionego roku, Plac Wolności się zestarzał, cały polbruk jest połamany, fontanna jest brzydka i bez wątpienia Plac Wolności i ulica 9- go Maja powinny być przebudowane. Będzie to robione, pieniądze są zabezpieczone i myślę, że to jest kwestia dwóch lat. Zrobimy piękny projekt i będziemy naprawdę dumni ze swojego centrum miasta. 

Teraz temat przebudowy naszego centrum miasta powrócił. Urząd Miasta jest na etapie kończenia projektu, którego koordynatorem jest Pan Janusz Raczyński wraz z Panem Tomaszem Wolaninem, którego koncepcja będzie wcielana w życie. W tej chwili ustalamy nawierzchnię i pracujemy nad oświetleniem, natomiast wiemy już jak będzie wyglądała zieleń na Placu Wolności i ulicy 9-go Maja, wiemy też jakie będą fontanny - mówi Jerzy Hardie-Douglas. Na pewno na Placu zostaną zamontowane ledowe lampy, listwy ledowe i podświetlenia różnych elementów. Pojawią się także drzewa. Prace będą etapowane, w tym roku przeznaczono na ten cel milion złotych, za który wykonane zostaną między innymi fontanny. W kolejnym roku planuje się przeznaczyć z budżetu około trzy miliony. I mam nadzieję, że w przyszłym roku przebudowa zostanie skończona, a my będziemy mieli zupełnie inny wizerunek naszego Placu Wolności i ulicy 9-go Maja - podsumował Burmistrz Szczecinka. 

Komentarze (5)

Ida 2015-08-07 19:15

Mam nadzieję na lepsze usytuowanie ścieżki rowerowej na 9 Maja!

dyna 2015-08-07 22:53

Najlepiej brak drogi rowerowej ruch tylko dla pieszych

dyna 2015-08-07 22:54

Najlepiej brak drogi rowerowej ruch tylko dla pieszych

jk 2015-08-08 11:07

BRAWO PANIE BURMISTRZU.MAM NADZIEJĘ,ŻE PAN BETKA I SPÓŁKA NIE OPROTESTUJE,I NIE BĘDZIE REFERENDUM.

Ula. 2015-08-09 21:06

I bardzo dobrze, będzie jeszcze ładniej w Szczecinku, który nam piękniej z roku na rok. Pan burmistrz się stara. Jeszcze tylko, aż się prosi wyremontować ten długi, paskudny budynek przy ul. Wyszynskiego bo jest to jak by nie było główna ulica naszego pięknego miasta i będzie jeszcze piękniej.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: