Wakacyjne spotkania Straży Miejskiej z dziećmi i młodzieżą

  • KW
  • 2015-08-05 07:45:49
Wakacyjne spotkania Straży Miejskiej z dziećmi i młodzieżą
  • Foto: Straż Miejska Szczecinek

Podczas wakacji Straż Miejska prowadzi wiele spotkań z dziećmi i młodzieżą. Dzięki takim spotkaniom, uczestnicy dowiadują się między innymi tego, jak bezpiecznie spędzać wakacje oraz jak wpływają używki, narkotyki czy alkohol na człowieka.

Nie wszystkie dzieci mają okazję wyjechać poza miejsce zamieszkania. Dlatego też chętnie spotykamy się z dziećmi i młodzieżą na półkoloniach i nie tylko. W czasie rozmów przypominamy między innymi o zasadach prawidłowego i bezpiecznego zachowania w czasie letniego wypoczynku. W dzisiejszej dobie jest bardzo wiele zagrożeń i uzależnień, np. alkohol czy narkotyki - mówi mł. spec. Paulina Peciak-Nazarewska ze Straży Miejskiej Szczecinek. Młodzież i dzieci podczas takich spotkań mogą przekonać się jak działają używki na organizm człowieka, poprzez na przykład pryzmat alkogogli oraz gogli narkotycznych. Używając tych przedmiotów, dzieci i młodzież pokonywała ułożony tor przeszkód. Zobaczyli oni także jak mogą zostać upośledzone zmysły człowieka przez te niebezpieczne dla życia i zdrowia środki - informuje P. Peciak Nazarewska. Uczestnicy spotkań przekonali się o tym, że pod wpływem alkoholu czy środków odurzających widzenie jest podwójne, obniżona jest koncentracja, spowolniony jest czas reakcji, nie można tak łatwo określić kierunków, zniekształcony jest widziany obraz, następują zmiany w ocenie odległości, brakuje koordynacji ruchowej czy zmniejsza się możliwość oceny sytuacji. Pogadanki z zakresu bezpieczeństwa były urozmaicone różnymi konkursami, ćwiczeniami praktycznymi, jak również filmem, podczas którego uczestnicy mogli sami wypowiedzieć się jakie zachowania są prawidłowe, a które są niebezpieczne. Pokazujemy także Komendę Straży Miejskiej, sprzęt jakim ona dysponuje, radiowóz oraz rowery elektryczne. Natomiast w ramach patroli Straży Miejskiej kontrolowane są miejsca wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży tj. przydomowe boiska, place zabaw, plaże miejskie, jak i kąpieliska niestrzeżone - podsumowuje mł. spec. Paulina Peciak-Nazarewska. 

01.07.2015r. Straż Miejska zorganizowała spotkanie dla 140 uczestników półkolonii w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Jasnej w Szczecinku.

09.07.2015r. Straż Miejska zawitała w „ Zielonej Świetlicy” organizowanej w Spółdzielczym Domu Kultury Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Szczecinku.

17.07.2015r. w Komendzie Straży Miejskiej gościli uczestnicy półkolonii „ Zielonej Świetlicy” organizowanej w Spółdzielczym Domu Kultury Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Szczecinku.

20.07.2015r. Straż Miejska zorganizowała spotkanie dla 120 uczestników półkolonii w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Plac Wazów w Szczecinku.

22.07.2015r. Straż Miejska była na terenie Wielofunkcyjnej Placówki Pomocy Rodzinie w Szczecinku, gdzie prowadziła działania z zakresu wakacyjnego bezpieczeństwa dla dzieci Stowarzyszenia Zwolenników Mądrej Pomocy „Impuls” w Szczecinku.

04.08.2015r. Spotkanie mł. spec. Pauliny Peciak-Nazarewskiej z dziećmi Niepublicznego Przedszkola KREDKA w Szczecinku przy ul. 28- go Lutego w Szczecinku.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: