Powiat Szczecinecki: 32 osoby przebadane i 4 mandaty za spożywanie alkoholu - podsumowanie działań na wodzie

  • KW
  • 2015-08-04 14:08:46
Powiat Szczecinecki: 32 osoby przebadane i 4 mandaty za spożywanie alkoholu - podsumowanie działań na wodzie
  • Foto: KPP Szczecinek

Policjanci szczecineckiej policji cyklicznie prowadzą w okresie letnim działania na terenie całego powiatu pn. Bezpieczne wakacje nad wodą. Działania te w szczególności skierowane są na zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą i prowadzone są we wszystkich jednostkach policji z garnizonu zachodniopomorskiego. Kolejne takie akcje prowadzone były zarówno w weekend 24.07.2015 - 26.07.2015 jak i w miniony tj. 31.07.2015r. - 02.08.2015r. W przedsięwzięciu wzięło udział prawie 40 funkcjonariuszy i policyjna łódź patrolowa.

Policjanci podczas pełnienia służby skontrolowali łącznie blisko 187 miejsc przeznaczonych do kąpieli, w tym 123 dzikich kąpielisk. Mundurowi poddali badaniu na zawartość alkoholu 32 osoby przebywające na obszarze wodnym i nałożyli 4 mandaty na osoby, które spożywały alkohol w miejscu publicznym, na kąpielisku - mówi Anna Matys, rzecznik KPP Szczecinek. Okres wakacyjny sprzyja zwiększonej liczbie osób wypoczywających na terenach przywodnych i akwenach wodnych, które korzystają z różnych form wypoczynku: począwszy od kąpieli wodnych a skończywszy na korzystaniu z różnego rodzaju środków pływających. Stróże prawa podejmują liczne przedsięwzięcia mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą oraz ograniczenia przestępczości w tych rejonach.

Policyjna łódź patrolowa przez minione dwa weekendy pływała na jeziorze Pile w Bornem Sulinowie. Cztery dni służby w tamtym rejonie to w sumie 38 mandatów nałożonych przez funkcjonariuszy na osoby, które popełniły wykroczenia naruszające przepisy bezpieczeństwa na wodzie i obszarach wodnych. Największym mankamentem wielokrotnie okazywał się brak kapoków na wyposażeniu łodzi, brak uprawnień sternika motorowodnego, brak licencji do holowania jak również brak dokumentów uprawniających do połowów, czyli karty wędkarskiej i zezwolenia na połów ryb. Nałożone mandaty przez mundurowych wahały się od 50 – 400 zł. W sześciu przypadkach interwencja policji zakończyła się pouczeniem. Jak informuje Anna Matys z KPP Szczecinek, tego typu działania będą prowadzone cyklicznie przez okres całych wakacji. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: