Czaplinek: Święto Wody i Ryby oraz 35-lecie CzOKu

  • KW
  • 2015-08-04 10:31:20
Czaplinek: Święto Wody i Ryby oraz 35-lecie CzOKu
  • Foto: TV Gawex

W Czaplinku, 1 sierpnia br. odbyło się Święto Wody i Ryby. To właśnie to miasto jest często chwalone ze względu na walory przyrodnicze i turystyczne, jakimi są pobliskie jeziora. Nie dziwi więc fakt, że takie święto ma swoje miejsce właśnie tam. Dodatkowo, Czaplinecki Ośrodek Kultury obchodził 35 lat swojego istnienia.

W związku ze Świętem Wody i Ryby zorganizowane zostały rozmaite rozrywki na plaży miejskiej. Tam odbyły się występy na scenie oraz najważniejsza konkurencja tego święta – degustacja potraw, których głównym składnikiem były ryby. Wszystkie chwyty były dozwolone, nudy w kuchni nie było, a potrawy wyglądem oraz smakiem robiły dobre wrażenie.

Było też wiele zabaw związanych bezpośrednio z jeziorem. Dla dzieci przygotowano między innymi konkurs polegający na uklepaniu ryby z piasku, a na jeziorze przeprowadzono przeciąganie kajakiem. Takie atrakcje zachęcają nie tylko miejscowych, ale i przyjezdnych do odwiedzania Czaplinka.

Impreza trwała do późnego wieczora, a mieszkańcy Czaplinka i ich goście chętnie korzystali ze wszystkiego, co przygotowały dla nich władze miasta i Czaplinecki Ośrodek Kultury. Na następne takie święto trzeba niestety czekać kolejny cały rok.

Podczas Święta Wody i Ryby w Czaplinku, tamtejszy Ośrodek Kultury obchodził swoje 35-lecie. Z tej okazji część programu została poświęcona właśnie tej instytucji, dzięki której w Czaplinku dba się o kulturę i rozrywkę. Na przestrzeni lat Czaplinecki Ośrodek Kultury miał wielu dyrektorów. Każdy z nich miał swoje indywidualne podejście do tworzenia kultury w mieście. Wiele zależało też od ustroju politycznego, jaki panował podczas każdej kadencji. Na uroczystość zaproszeni zostali wszyscy, ale nie każdy mógł się na niej zjawić. Tego dnia pojawiła się także niespodzianka dla wszystkich, którzy odwiedzili plażę miejską w Czaplinku - zamówiono specjalny tort, który pokroił Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider.

Po 35 latach ciężkiej pracy, Ośrodek Kultury w Czaplinku ma przed sobą wiele wyzwań. Obecne jego władze stawiają na mocny rozwój kulturalny miasta, poprzez ambitne plany dotyczące organizacji kolejnych imprez i wydarzeń.

Relacja z tego wydarzenia już dzisiaj w TV GAWEX, zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: