Koszą trzcinę na Trzesiecku

  • KW
  • 2015-08-03 12:29:08
Koszą trzcinę na Trzesiecku
  • Foto: TV Gawex

Od kilku dni na jeziorze Trzesiecko trwa koszenie trzciny. Usuwanie trzcin odbywać się będzie na odcinku pomiędzy półwyspem "Tajwan", a Plażą Miejską, znajdującą się przy ulicy Mickiewicza.

Jak powiedział nam Wojciech Smolarski z Wydziału Ochrony Środowiska UM Szczecinek, wykonywane prace mają na celu gruntowne oczyszczenie strefy przybrzeżnej jeziora, poprawę cyrkulacji  mas wody oraz zapobieżenie procesom gnicia wszelkich odpadów, które zalegają w trzcinowiskach. Dzięki usunięciu trzciny, odsłoni się także jezioro, ponieważ w niektórych miejscach rośliny urosły do takich rozmiarów, że dla spacerujących brzegiem jeziora Trzesiecko zbiornik jest po prostu niewidoczny. 

Takie prace na naszym jeziorze z reguły wykonywane są w okresie zimowym, jednak w tym roku zaistniała potrzeba, aby wystąpić o pozwolenie na wykonanie koszenia w sezonie letnim. Zanim jednak przystąpiono do usuwania trzcin odbyła się oczywiście tzw. lustracja ornitologiczna, która wypadła pozytywnie i wydano zezwolenie, które jest ważne do końca sierpnia. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: