Święto jazzu i starych samochodów w Szczecinku

  • KW
  • 2015-08-01 14:26:14
Święto jazzu i starych samochodów w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj, 1 sierpnia, tuż po godzinie 10 w naszym mieście rozpoczęło się wyjątkowe wydarzenie o nazwie ''Dixie Rajd Old Mobile''.

''Dixie Rajd Old Mobile'' to impreza zorganizowana w naszym mieście po raz pierwszy, a organizatorem jest jazzowy zespół Dixie Band wraz z SAPiKiem, Urzędem Miasta Szczecinek, Powiatem Szczecineckim oraz Urzędem Miasta Barwice. O godzinie 10:30 przy centrum handlowym na ulicy Bohaterów Warszawy rozpoczęła się muzyczna parada i przejazd zabytkowych pojazdów na Plac Wolności. Tam nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy, co uczynił jeden z organizatorów, muzyk Andrzej Prokopowicz. W swoim przemówieniu wyraził ogromną radość, że udało się zorganizować taką imprezę, a także przypomniał, że muzyka jazzowa ma wielu ojców, a jednym z nich jest właśnie motoryzacja, jazz rozwijał się wraz z motoryzacją - mówił.

Zaraz po tym, wszystkie zabytkowe auta udały się do Barwic, a powrót do Szczecinka zaplanowano na godzinę 18:30, bowiem o tej godzinie odbędzie się pod szczecineckim Zamkiem pokaz wszystkich samochodów uczestniczących w "Dixie Rajd Old Mobile". Natomiast o godzinie 20, na scenie pod CK Zamek, wystąpi zespół Dixie Band, który z pewnością zagra utwory ze swojej nowej płyty pt. "Dwa światy".

Imprezę zaplanowano na dwa dni. Jutro, w niedzielę 2 sierpnia, samochody przybędą pod Zamek około godziny 10, gdzie po raz kolejny będziemy mogli je obejrzeć, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zakończenie tego wydarzenia odbędzie się o godzinie 13 pod ratuszem.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: