Pechowy sobotni poranek na DK nr 11

  • KW
  • 2015-08-01 13:58:24
Pechowy sobotni poranek na DK nr 11
  • Foto: OSP Lotyń

W pierwszą sobotę sierpnia na drodze krajowej nr 11 doszło do czołowo-bocznego zderzenia dwóch pojazdów osobowych, w których łącznie podróżowało 6 osób w tym jedno dziecko. Zdarzenie miało miejsce o godzinie 6:30 tuż przed miejscowością Okonek.

Dwa pojazdy osobowe, jadące w przeciwnych kierunkach zderzyły się na środku jezdni, po czym wylądowały w przydrożnym rowie. Z sześciu podróżujących, jedna osoba  – kierowca, została zakleszczona w swoim pojeździe. Pozostałe osoby opuściły swoje pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Działania przybyłych zastępów straży pożarnej polegały w głównej mierze na wykonaniu dostępu do uwiezionego kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Strażacy przy użyciu trzech zestawów tnąco/rozpierających wykonali dostęp poprzez usunięcie dachu, by następnie wyciągnąć poszkodowanego na desce ortopedycznej. W międzyczasie wsparciem psychicznym i kwalifikowaną pierwszą pomocą otoczono pozostałe osoby biorące udział w zderzeniu, w tym małe dziecko, które otrzymało misia ratownika. W czasie prowadzonych działań droga krajowa była całkowicie zablokowana. Po odjeździe ostatniej karetki do szpitala i wykonaniu czynności policyjnych, strażacy uprzątnęli resztki powypadkowe, wykonali sorpcje substancji śliskich z jezdni oraz kierowali ruchem wahadłowo.

Na miejscu pracowały siły i środki w postaci: 5 zastępów straży pożarnej z OSP Lotyń, Okonek oraz JRG Złotów, 2 zespoły Ratownictwa Medycznego oraz 3 radiowozy Policji.

info: www.osplotyn.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: