Szczecinecki Weekend Biegowy - końcowe odliczanie!

  • KW
  • 2015-08-06 15:22:01
Szczecinecki Weekend Biegowy - końcowe odliczanie!
  • Foto: T. Czuk

Już w najbliższy weekend po raz pierwszy w historii Szczecinka odbędzie się bieg na królewskim dystansie 42 km 195 metrów - czyli maraton. Zawody rozgrywane będą w ramach Szczecineckiego Weekendu Biegowego w dniach 8-9 sierpnia i już dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że jak na pierwszą edycję tej imprezy zgłosiła się do nich całkiem spora grupa entuzjastów biegania z całej Polski i z zagranicy.

Najbardziej jednak cieszy fakt, że najliczniejszą rzeszę biegaczy tworzą mieszkańcy naszego miasta, którzy postanowili sprawdzić swoje umiejętności na wszystkich dystansach. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, zawodnicy rywalizować będą na dystansach 5 km, 15 km i 42, 195 km - na trasie, prowadzącej wokół jeziora Trzesiecko. Trasa maratonu i biegów towarzyszących jest płaska i doskonale zabezpieczona od strony logistyczno-medycznej. Organizatorzy zadbali o najmniejsze szczegóły. Do dyspozycji zawodników będą cztery punkty żywieniowe, w których można będzie uzupełnić płyny (woda oraz izotoniki) i węglowodany. Dzięki uprzejmości PWiK rozstawione zostaną też kurtyny wodne, które w przypadku upałów na pewno ułatwią biegającym utrzymanie właściwej temperatury ciała i ochronią organizm przed przegrzaniem - mówi Tomasz Czuk, rzecznik Urzędu Miasta Szczecinek. 

Na trasie obecnych będzie przeszło 80 wolontariuszy, kilkudziesięciu pracowników OSiR oraz członków Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwać będą trzy karetki pogotowia z lekarzem, 8 ratowników medycznych, Ochotnicza Grupa Ratownicza Tadmed oraz powiatowa drużyna WOPR. Na wszystkich uczestników naszej imprezy czekają atrakcyjne nagrody i – w co nikt z organizatorów nie wątpi - wspaniały doping szczecineckiej publiczności. Organizowana przez nas impreza, w przeciwieństwie do największych biegów maratońskich, jakie organizowane są w naszym kraju, posiada nieco inny charakter. Nie zależy nam specjalnie na arcywysokim poziomie sportowych umiejętności i zaciętej rywalizacji z kenijskimi gigantami biegania, nie kusimy też zawodników wysokimi nagrodami pieniężnymi. Inaczej rozkładamy akcenty - informuje T. Czuk. 

Organizatorzy chcą, aby ten pierwszy w historii naszego miasta maraton był prawdziwym świętem biegania, w którym wynik jest rzeczą całkowicie drugorzędną. Wierzymy, że uda nam się stworzyć niezapomniane widowisko, w którym z powodzeniem odnajdą się zarówno zawodowcy, jak i amatorzy - mówią. Na każdego z nich czekać będzie wiele atrakcji – losowanie fantastycznych nagród rzeczowych, profesjonalna opieka, a przede wszystkim wspaniała atmosfera oraz gościnność szczecinecczan. 

Szczegóły techniczno-organizacyjne znajdą Państwo na oficjalnej stronie biegu: www.rozbieganyszczecinek.pl. Zapisy prowadzone są na stronach: www.maratonypolskie.pl, www.rozbiegany.szczecinek.pl, www.osir.szczecinek.pl.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg, otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a zwycięzcy nagrody pieniężne – prowadzona będzie też klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najciekawsze jednak będzie losowanie nagród rzeczowych. Tu organizatorzy przygotowali naprawdę sporo niespodzianek. Będą wśród nich między innymi noclegi w Szczecinku, całodniowe karnety na największy w Polsce wyciąg do nart wodnych, profesjonalny sprzęt sportowy renomowanych firm, a nawet lot balonem na rozgrzane powietrze!

inf. Tomasz Czuk

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: