Niebezpieczna kostka granitowa w Śmiadowie. Czy mieszkańcy mogą liczyć na nową drogę?

  • KW
  • 2015-07-30 12:45:25
Niebezpieczna kostka granitowa w Śmiadowie. Czy mieszkańcy mogą liczyć na nową drogę?
  • Foto: TV Gawex

Mieszkańcy Śmiadowa, miejscowości położonej na trasie Szczecinek - Czaplinek, domagają się nowej drogi, która przebiega przez ich miejscowość. To droga krajowa nr 20, której fragment wyłożony jest kostką granitową.

Droga krajowa nr 20, odcinek w Śmiadowie. Doskonale znana droga wszystkim zmotoryzowanym i uczęszczającym tą właśnie trasą. Głównie dlatego, że kostka granitowa, która stanowi podstawę drogi, nie sprawia, że podróż staje się przyjemniejsza. Mało tego, często, zwłaszcza jesienią i zimą, w połączeniu z nadmierną prędkością i brakiem ostrożności potrafi doprowadzić do groźnych wypadków. Niedługo jednak może to ulec zmianie. Jak powiedział nam Pan Sławomir Ziemkiewicz z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, droga od Łubowa do Śmiadowa nie jest w najlepszym stanie technicznym. Mamy tam różne typy nawierzchni, różne typy podbudowy. Nawierzchnia z kostki granitowej, która znajduje się w Śmiadowie i nad jeziorem znajduje się w rankingu budowy już bardzo wysoko. Mam nadzieję, że w tym roku dostaniemy środki na opracowanie dokumentacji, wówczas istnieje ogromna szansa, że w roku 2016 wejdzie to już jako zadanie inwestycyjne. 

Na razie więc trzeba poczekać na sfinansowanie dokumentacji dotyczącej tego odcinka. Póki co, remontowany będzie 10-kilometrowy fragment 20-stki, od wiaduktu koło Łubowa do tej właśnie kostki w Śmiadowie. Choć prace inwestycyjne w tym roku jeszcze nie ruszą, kierowcy mogą czuć satysfakcję, że kostka granitowa za jakiś czas przestanie być już problemem. 

Więcej w serwisie informacyjnym "Echa Dnia" z 29 lipca 2015. Zapraszamy!

Komentarze (3)

slawko662 2015-07-30 19:56

Jeżdżę tą trasą bardzo często i nie widzę powodu, aby tę odcinek drogi zmieniać na nowy asfalt. Kostka jest w bardzo dobrym stanie technicznym i niech zostanie jako pamiątka po czasach niemieckich- bo chyba się nie mylę, że jest to fragment drogi poniemieckiej. Jeżeli tak jest, to powinien być zachowany i potraktowany jako zabytek tak samo jak są traktowane domy i inne dobra kultury sprzed wojny. Wystarczy jechać zgodnie ze znakami i wszystko będzie ok.

mini 2015-07-30 21:00

Nareszcie ktos o tym mowi...bo po tym starym dziadostwie jezdzic nie mozna !!!

Antoni 2015-08-01 06:21

Zakrywają asfaltem bo się wstydza ze Niemiec 70lat temu zrobił drogę gołymi rękoma, która do dziś leży niepoprrawiana ,a tu ci maszynami robią i ze 3 razy w roku ttEba poprawić . stop asfaltowaniu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: