Nocny pościg policji za motocyklistą

  • KW
  • 2015-07-29 08:55:58
Nocny pościg policji za motocyklistą
  • Foto: TV Gawex

Motocyklista złamał przepisy i nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Ruszył za nim pościg, lecz manewrując między zabudowaniami, w pogoni za motocyklem, policjanci uszkodzili radiowóz. Ostatecznie z pomocą przyszedł policjant po służbie, który pojechał za motocyklistą i zatrzymał go na ulicy Wodociągowej.

28 lipca, około godziny 21:00 patrol szczecineckiej policji dokonywał rutynowej kontroli pomiaru prędkości na DK11. W pewnym momencie policjanci dostrzegli motocyklistę jadącego z nadmierną prędkością i wyprzedzającego dwa pojazdy na podwójnej ciągłej. W trakcie manewru wyprzedzania, motocyklista minął także przejście dla pieszych i skrzyżowanie. W sumie złamał kilka przepisów na raz i zebrał sporo punktów karnych. Mając tą świadomość, kierowca motocykla nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Przejeżdżając obok patrolu najpierw zwolnił, dając do zrozumienia policji, że się zatrzymuje, po czym nagle przyspieszył i odjechał.

Jak powiedziała nam Anna Matys, rzecznik prasowa KPP Szczecinek, patrol próbował zatrzymać jadącego motocyklistę i ruszył za nim w pościg. Motocykl sprawnie manewrował między zabudowaniami, lecz w pewnym momencie zahaczył o betonowy murek. Na tej samej przeszkodzie utknął policyjny radiowóz. Policjanci wysiedli z auta i próbowali złapać motocyklistę pieszo. Jednak ten zdołał się podnieść, wsiąść na motor i odjechać. Uszkodzony radiowóz nie mógł kontynuować pościgu. Całe zajście obserwował inny policjant po służbie, który będąc w cywilu, za to w sprawnym samochodzie, podjął się dalszego pościgu. Ostatecznie zatrzymał on uciekającego motocyklistę na ulicy Wodociągowej. Po zatrzymaniu okazało się, że motocyklista uciekał przed mundurowymi, ponieważ nie miał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

Nocny pościg policji za motocyklistą

Komentarze (1)

ololo 2015-07-29 21:59

No juz napewno. Takie bajki to prosze tylko w scenariuszach pisać

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: