Fleciści szkolą się w Szczecinku

  • KW
  • 2015-07-28 12:25:39
Fleciści szkolą się w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W minioną sobotę rozpoczął się II turnus Warsztatów Instrumentów Dętych w szczecineckiej Szkole Muzycznej. Tym razem swoje umiejętności doskonalą fleciści. Na zajęcia zjechało się aż 59 uczestników z całej Europy.

Na szczecineckie warsztaty zjechało się wielu, znamienitych profesorów. Jednym z wirtuozów, którzy odwiedził Szczecinek jest szwajcarski flecista, maestro Peter Lukas Graf. Peter Lukas Graf w chwili obecnej, z powodu wieku, rzadko kiedy koncertuje, jednak jak stwierdził dyrektor szczecineckiej Szkoły Muzycznej, Pan Włodzimierz Piesiak, jego koncert w Szczecinku to już tradycja. 

Recital, na którym wystąpił maestro Peter Lukas Graf wraz ze swoim uczniem Cezarym Traczewskim odbył się wczoraj (27.07) w auli szkoły muzycznej. Przy fortepianie towarzyszył im Krzysztof Gotartowski. Standardowo program koncertu był bardzo różnorodny. Wczorajszy występ zakończył się gromkimi owacjami, a licznie zgromadzona publiczność nie dawała za wygraną domagając się utworu na bis. Na pytanie, jak podoba się maestro nasze miasto, odpowiedział zdecydowanie - "Wunderschön". Powiedział też, że kiedy po raz pierwszy tu przyjechał, zobaczył jezioro i inne atrakcje, od razu wiedział, że tu wróci. 

Warsztaty potrwają do soboty, a w międzyczasie zaplanowany jest cykl koncertów. Koncert kończący turnus odbędzie się w sobotę, g. 10:30 w Szkole Muzycznej. Głównym organizatorem tych warsztatów jest Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Szczecinku, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury oraz Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Swojego wsparcia udzieliło również Starostwo Powiatowe, a także Urząd Miasta Szczecinek. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: