VI Maraton Pływacki na jeziorze Siecino

• Redakcja TV Gawex
  • 2015-07-27 13:41:29

W dniu 25 lipca br. na wyspie Ostrów odbył się VI Maraton Pływacki Powiatu Drawskiego - zorganizowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Powiatu Drawskiego.

Jak zapewniają organizatorzy imprezy celem Maratonu Pływackiego  jest popularyzowanie pływania na długich dystansach oraz propagowanie sportu rekreacyjnego i pływackiego, a także upowszechnianie różnych form wypoczynku nad wodą. Przy okazji takich imprez chcemy także zachęcać młodych ludzi do wstępowania w struktury WOPR - mów Krystian Budziszewski - jeden z organizatorów maratonu i członek WOPR

Zawodnicy przybyli na ten maraton z różnych stron Polski m.in. Połczyna Zdroju, Złocieńca, Czaplinka, Kołobrzegu, Koszalina, Poznania, Szczecina a nawet z Krakowa.  Łącznie w maratonie uczestniczyło 48 pływaków w wieku od 8 do 59 lat. Początkowo pogoda nie sprzyjała, pierwsza część zawodów odbyła się w deszczowej aurze nie przeszkodziło to zawodnikom w zawodach, jak sami przyznają najgorzej było na początku kiedy trzeba było przyzwyczaić się do niskiej temperatury wody. Po zawodach każdy uczestnik mógł ogrzać się przy ciepłym posiłku, kawie lub herbacie a także otrzymać nagrodę lub upominek. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i medale ufundowane przez UM Złocieniec, Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, zarząd Wojewódzki WOPR w Szczecinie i prywatnych sponsorów.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

• w kategorii I do 12 lat na dystansie 200 m III miejsce zajął Dominik Budziszewski, II miejsce zajęła Oliwia Lorek, najlepsza okazała się Julia Rudy ze Szczecina
  • w kategorii II od 13- do 15 lat na dystansie 800m III lokatę zajął Kacper KAK, II miejsce zajął Maciej Kozłowski, jako pierwszy dopłynął Jakub Wolnicki z Krakowa
  • w kategorii III od 16 do 20 lat na dystancie 1200 m III miejsce zajął Mateusz Kuberski, II miejsce wywalczył Bogna Jankowska, jako pierwszy dopłynął Piotr Zawarski ze Szczecina
  • w kategorii IV od 21 do 40 lat na dystansie 2000 m III miejsce zajął Łukasz Kmiecik, II miejsce zdobył Michał Rydzewski, najlepszy w tej kategorii okazał się zawodnik z Gorzowa Wielkopolskiego – Michał Kucharski
  • w ostatniej V kategorii powyżej lat 40 na dystansie 1600 m III miejsce zdobył Andrzej Pawlak, II miejsce zajął zawodnik z Warszawy Artur Kotowski, najlepszy w swojej kategorii okazał się Jakub Jankowski z Kołobrzegu

Po maratonie pływackim ratownicy WOPR powiatu drawskiego  w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych przeprowadzili szkolenia z pierwszej pomocy oraz zademonstrowali  pokaz ratownictwa wodnego. Podczas szkoleń przeprowadzono pokazy ratowania życia i zapoznano uczestników z najważniejszymi zagadnieniami z zakresu pierwszej pomocy.