Lato w Teatrze zakończone

  • Ryszard Brzeziński
  • 2015-07-27 10:41:01
Lato w Teatrze zakończone
  • Foto: TV Gawex

W Bornem Sulinowie przez ostatnie dwa tygodnie miejsce miało niezwykłe wydarzenie kulturalne, skierowane do dzieci i młodzieży. Chodzi o projekt Lato W Teatrze, podczas którego profesjonaliści przybliżali uczestniczącym w nim dzieciom tajniki różnych rodzajów sztuki.

Robimy to z potrzeby uaktywniania dzieciaków i wyrabiania w nich wrażliwości na sztukę - deklaruje Karolina Suchodolska, koordynator projektu w Bornem Sulinowie. Ściągnęliśmy tutaj artystów, którzy mają świetny kontakt z dziećmi, dobrze uczą i przede wszystkim zależy im na kulturze i sztuce. I to samo chcielibyśmy u młodzieży zaszczepić. 

Podczas warsztatów można było wziąć udział w wielu zajęciach. Choć nazwa projektu wskazuje, że główną atrakcją były warsztaty teatralne, to nie zabrakło zajęć muzycznych, tanecznych czy fotograficznych. Dzięki temu, że był tak rozmaity program warsztatów, dzieci mogły dopasować go do swoich pasji lub rozwinąć takie zainteresowania od zera. Codziennie od rana ćwiczyły pod okiem instruktorów, zajęcia były intensywne i na pewno satysfakcjonujące.

Całe dwa tygodnie warsztatów zwieńczyły występy w piątek i sobotę. Na nich dzieci i ich instruktorzy zaprezentowali zgromadzonej publiczności czego udało się im nauczyć. Odbył się pokaz sztuki teatralnej, tańca, koncert sekcji muzycznej a także wystawa fotografii. Działo się dużo i dało to wiele radości opiekunom i ich podopiecznym. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: