Aktywny czas dla Materii

  • Ryszard Brzeziński
  • 2015-07-27 10:20:32
Aktywny czas dla Materii

Szczecinecka Materia już od dłuższego czasu zyskuje coraz większy rozgłos i popularność. Dzięki swojej determinacji i chęci spełnianiu marzeń, wystąpili już na wielu dużych festiwalach muzycznych, między innymi na Przystanku Woodstock w 2011 roku. Teraz wyruszają, by zagrać w Niemczech.

Chodzi o uznany festiwal muzyki metalowej Wacken, podczas którego odbywa się Metal Battle, czyli konkurs kapel. Wystąpi na nim 30 zespołów z całego świata, a Materia będzie reprezentować Polskę. Wcześniej musieli wygrać na polskich eliminacjach Wacken Metal Battle, które odbyły się w Bydgoszczy 11 kwietnia. Jest to obecnie jeden z najlepszych i najbardziej znanych festiwali z muzyką metalową, przed zespołem jest więc wielka szansa na rozgłos. 

Oprócz występu w Niemczech, Materia wypuściła niedawno teledysk, który zapowiadać ma nadejście ich nowej płyty. Drugi krążek zespołu nazwany ma być "We Are Materia" a jego premiera przewidziana jest na 29 sierpnia, czyli wtedy, gdy w Szczecinku trwać będzie IV edycja Materiafestu. Na niej oprócz Materii wystąpią między innymi goście z zagranicy: Monuments i Betraying the Martyrs oraz polski zespół Decapitated. Przed zespołem jak widać okres wytężonej pracy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: