Biały Bór: Regionalne Zawody Konne w skokach przez przeszkody

  • KW
  • 2015-07-27 15:45:52
Biały Bór: Regionalne Zawody Konne w skokach przez przeszkody
  • Foto: TV Gawex

Konie i jeździectwo na zawsze wpisały się w obraz i historię miasta Biały Bór. W liczącym zaledwie dwa tysiące mieszkańców miasteczku znajdziemy jedyne w regionie Technikum Hodowli Koni, a także stadninę koni i profesjonalne Centrum Szkolenia Jeździeckiego.

W miniony weekend w Centrum Szkolenia Jeździeckiego COVAL w Białym Borze odbyły się Regionalne Zawody Konne w skokach przez przeszkody. Na zawodach stawili się zawodnicy z pomorza, pomorza zachodniego oraz regionu kujawsko-pomorskiego. Zmagania turniejowe zgromadziły wielu zawodników od juniorów począwszy, a na doświadczonych zawodnikach ogólnopolskich skończywszy. Jak powiedziała nam Anna Mańczak, organizator, to kolejna z imprez jeździeckich, które odbywają się w Białym Borze. Przez trzy dni zawodów zostało rozegranych osiemnaście konkursów w klasach o różnym stopniu trudności. I tak mogliśmy obserwować rywalizację od klas towarzyskich po klasy zawodowe. Wszystkie zmagania zawodników odbywały się na torze przeszkód przy ulicy Dworcowej w Białym Borze, przy udziale publiczności

Przy ocenie końcowej brane były pod uwagę różne kryteria, w tym norma czasu, trudność trasy, liczba błędów na przeszkodzie, liczba zrzutek i posłuszeństwo konia. Zawody to bardzo efektowne widowisko. Widzowie na trybunach, usytuowanych przy samym placu konkursowym, mogli z bliska poczuć energię, siłę i piękno startujących par: jeździec i koń. Jak sami zawodnicy przyznają, aby osiągnąć jakikolwiek sukces należy potraktować konia jako partnera i współzawodnika. To jest współpraca, zawodnik musi się rozumieć ze zwierzęciem i mieć do niego zaufanie. W tym sporcie koń to nasz partner, zawodnik. Trzeba do niego umieć mówić i umieć go słuchać - powiedział Łukasz Kazimierczak, zawodnik z SKJ Sopot.

Jak zapewniają organizatorzy to nie koniec sportowych atrakcji, gdyż już w sierpniu do Białego Boru zjadą się zawodnicy z całej Europy na mistrzostwa Europy w crossie. Więcej na temat tego wydarzenia zobaczą Państwo już dziś w programie lokalnym. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: