Magiczne i kolorowe Dni Połczyna-Zdroju

  • KW
  • 2015-07-26 12:38:23
Magiczne i kolorowe Dni Połczyna-Zdroju
  • Foto: TV Gawex

Trwają Dni Połczyna Zdroju. Przez trzy dni organizatorzy, czyli Centrum Kultury oraz Burmistrz Połczyna-Zdroju zapewnili dla mieszkańców i turystów szereg atrakcji. Każdy znalazł tu coś dla siebie.

Uroczyste rozpoczęcie Dni Miasta Połczyna-Zdroju odbyło się w piątek, 24 lipca. Burmistrz Barbara Nowak w Parku Zdrojowym życzyła wszystkim dobrej zabawy i oficjalnie rozpoczęła cykl wydarzeń związanych z Dniami Połczyna-Zdroju. A trzeba przyznać, że wydarzeń było naprawdę sporo i zdecydowanie każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie, zarówno młodsi uczestnicy, jak i starsi. Piątkowy wieczór należał do zespołu Bayer Full, jednego z najstarszych i najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej - disco polo. Zespół rozgrzał połczyńską publiczność, a zaraz po ich występie odbyła się zabawa taneczna w Parku Zdrojowym, która trwała do późnych godzin nocnych.

Sobota rozpoczęła się pod znakiem rekreacyjnego rajdu rowerowego. Rowerzyści przemierzyli około 20-kilometrową trasę po malowniczych terenach dookoła Połczyna-Zdroju. Inni natomiast mogli udać się na jarmark staromiejski z udziałem artystów, rękodzielników oraz producentów lokalnej, ekologicznej żywności, obejrzeć po raz pierwszy w Połczynie pokaz baniek mydlanych „Bajki, bajdy, banialuki”, czy spektakl "Satyriada" w wykonaniu Teatru Ulicznego z Wrocławia "Na Walizkach". Muzyczną gwiazdą tego wieczoru była grupa znana z programu „Must be the music”, słynąca z żywiołowych koncertów i łączenia takich gatunków, jak folk, muzyka klezmerska oraz rock, czyli zespół "Klezmafour". Z uwagi na trwające w lipcu w Połczynie-Zdroju Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego obejrzeliśmy pokazy pracy warsztatowej tancerzy. Natomiast Letnia Szkoła Cyrkowa w Juchowie wystąpiła ze swoim pokazem cyrkowym, połączonym z warsztatami. Przez trzy dni świętowania nie mogło także zabraknąć akcentów historycznych, a to chociażby za sprawą wystawy fotografii „Powojenny Połczyn”. Ostatnim punktem programu, przewidzianym na sobotę, był pięknie wpisujący się w wieczorową porę Pokaz Teatru Ognia LOS FUEGOS, który odbył się na Placu Wolności.

Na trzy dni Połczyn-Zdrój zamienił się w pełne magii i kolorów miasto. A to także dzięki tegorocznej nowości mającej miejsce podczas Dni Miasta. Zorganizowano tam I konkurs na „Strój w stylu retro” oraz I konkurs na „Połczyńską Ciotkę”. Była to gratka dla wszystkich osób, które lubią zabawy przenoszenia się do przeszłości oraz ówczesną modę i styl życia. Natomiast dzisiaj, 26 lipca organizatorzy przewidzieli moc atrakcji nad zalewem w Parku Zdrojowym, gdzie odbywa się festyn rekreacyjny. Gwoździem programu niedzielnego są regaty, których partnerem jest Centrum Żeglarskie ze Szczecina oraz Zespół Szkół nr 5 ze Szczecina.

Relacja z Dni Połczyna-Zdroju już w poniedziałek (27.07)w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: