WIDEO: Tragedia na jeziorze Trzesiecko. Utopił się mężczyzna. AKTUALIZACJA

  • KW
  • 2015-07-25 19:41:46
WIDEO: Tragedia na jeziorze Trzesiecko. Utopił się mężczyzna. AKTUALIZACJA
  • Foto: TV Gawex

Do tragicznej sytuacji doszło dzisiaj, 25 lipca tuż przed godziną 19:30 na plaży na Świątkach. Utonął mężczyzna.

Do zdarzenia doszło na niestrzeżonej plaży na jeziorze Trzesiecko na Świątkach. Około 40-letni mężczyzna wraz ze swoimi znajomymi i rodziną ze śląska przebywał nad jeziorem na biwaku. Biwakująca grupa wspólnie spożywała alkohol. W pewnym momencie mężczyzna postanowił się wykąpać i udał się w kierunku jeziora. Wszedł do wody i kiedy tylko wypłynął poza znajdujący się tam pomost zginął pod wodą. Zauważył to mieszkaniec Szczecinka, przebywający na plaży i natychmiast skoczył mężczyźnie na ratunek. Inni świadkowie zdarzenia zawiadomili straż pożarną i pogotowie.

Młodemu mężczyźnie nie udało się wydobyć tonącego, choć wielokrotnie głęboko nurkował. Przybyła na miejsce straż pożarna wraz z łódką ratowniczą natychmiast przystąpiła do akcji poszukiwawczej. Chwilę potem dołączyli do niej nurkowie. Niestety, po 20 minutach nadal nie udało im się wyłowić mężczyzny. Na miejsce zdarzenia przybyło także pogotowie i policja. W celu dalszych poszukiwań strażacy wezwali specjalistyczną jednostkę płetwonurków z Koszalina.

Ostatecznie odnaleziono ciało mężczyzny. Akcja poszukiwania trwała ponad dwie godziny. Jak powiedzieli nam świadkowie zdarzenia, mężczyzna mógł być pod wpływem alkoholu. Przyczynę tej tragedii wyjaśni policja.

Poniżej przedstawiamy film amatorski z miejsca zdarzenia.

Jeśli jesteś świadkiem czegoś ciekawego, daj nam znać na www.gawex.pl/cynk, gawex FB, lub wyślij sms  pod numer 513 036 176, a my o tym napiszemy.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: