Stanica wędkarska: nadal drogo, będzie trzeci przetarg

  • KW
  • 2015-07-24 11:33:40
Stanica wędkarska: nadal drogo, będzie trzeci przetarg
  • Foto: TV Gawex

22 lipca dobiegł końca drugi przetarg, w którym poszukiwany był wykonawca stanicy wędkarskiej na jeziorze Trzesiecko w Szczecinku. Niestety, tak jak w przypadku pierwszego przetargu, wykonawcy wycenili inwestycję zbyt drogo, niż przewiduje to ratuszowy budżet.

W minioną środę zakończył się termin składania ofert do ratusza. Wpłynęły trzy oferty. Poziom cen, który został zaproponowany przez oferentów jest zbyt wysoki, aby którąś z tych ofert wybrać - mówi Daniel Rak, Wiceburmistrz Szczecinka. Miasto przeznaczyło w budżecie na budowę stanicy wędkarskiej około 250 tysięcy złotych. Dwie oferty, zgłoszone w drugim przetargu, opiewały na kwoty około 900 tysięcy złotych, natomiast trzecia to koszt prawie miliona złotych. 

Podjąłem decyzję, że niestety będziemy po raz kolejny przeprowadzali postępowanie przetargowe. Jeszcze dzisiaj (24 lipca) zostanie ogłoszony kolejny przetarg na wykonanie stanicy wędkarskiej - poinformował Daniel Rak. Szacujemy, że ta inwestycja powinna kosztować około 650 tysięcy. Te oferty, które wpłynęły do ratusza są o wiele za drogie - dodaje wiceburmistrz. Jak się dowiedzieliśmy, wszystkie elementy stanicy, a przede wszystkim koszt ich wykonania, został szczegółowo przeanalizowany, dlatego też odrzucono trzy oferty i odbędzie się kolejny, trzeci przetarg. 

Komentarze (1)

NASA 2015-07-24 16:22

czegoś tu nie rozumiem jezeli odbyły sie dwa przetargi i w każdym cena była wyższa niz zakładano to znaczy ze tyle to kosztuje Kto w UM wycenił ta stanice i wie ze oferty sa za zbyt wysokie To tak jakby ktos załozył ze auto warte 100 tys musi kupic za 50 W koncu kupi takie auto tylko co to bedzie ????

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: