''Autobus to nie taksówka'', czyli petycja mieszkańców o dodatkowe kursy KM

  • KW
  • 2015-07-24 10:05:12
''Autobus to nie taksówka'', czyli petycja mieszkańców o dodatkowe kursy KM
  • Foto: TV Gawex

W 2014 roku grupa mieszkańców z ulicy 28 Lutego i okolicznych ulic, wystosowała pismo do dyrektora Komunikacji Miejskiej w Szczecinku oraz Burmistrza Miasta z prośbą o uruchomienie dodatkowych kursów w kierunku targowiska i cmentarza.

Mieszkańcy ul. 28 Lutego, Klasztornej, Warszawskiej i Chełmińskiej zwracają się z prośbą o uruchomienie kursów autobusów miejskich w kierunku targowiska i cmentarza z przystanków na ulicy 28 Lutego - piszą mieszkańcy w swojej petycji. Chodzi tu o co najmniej dwa kursy przedpołudniowe oraz dwa popołudniowe. Wielu mieszkańców wyżej wymienionych ulic to osoby starsze, które mają kłopoty z poruszaniem się - tym motywują swoją prośbę. Prosimy o zrozumienie i przychylne ustosunkowanie się do naszej prośby - dodają. Do listu dołączone zostały podpisy kilkudziesięciu mieszkańców tych ulic, a dokument wpłynął do ratusza w Szczecinku 4 sierpnia 2014 roku. 

Prezes Komunikacji Miejskiej Szczecinek Tomasz Merk mówi, że nie jest proste zorganizowanie takiego kursu. Wiązałoby się to ze stworzeniem nowej linii komunikacyjnej, a to jest bardzo kosztowne - powiedział. Znalazł on jednak inne rozwiązanie tego problemu, a mianowicie od września br. rozkład jazdy autobusów zostanie zsynchronizowany tak, aby udogodnić wszystkim pasażerom z tej ulicy szybką i sprawną przesiadkę. Chcemy, aby na przystanku przy ulicy Wyszyńskiego zatrzymywały się autobusy i tam będzie można dojechać od ulicy 28 Lutego, a następnie przesiąść się do autobusu, który zawiezie nas bezpośrednio na targowisko i cmentarz - poinformował nas Tomasz Merk. Natomiast powrót wyglądałby troszkę inaczej, ponieważ wiązał by się on z przejściem na drugą stronę ulicy Jana Pawła II. 

Wiceburmistrz miasta Daniel Rak uważa to rozwiązanie za najbardziej adekwatne do sprawy, gdyż, jak twierdzi autobus to niestety nie taksówka. Autobusy Komunikacji Miejskiej poruszają się po Szczecinku po ustalonych z góry trasach - to nie są taksówki. Mieszkańcy z innych ulic na przykład Piłsudskiego, Dworcowej równie dobrze mogliby powiedzieć proszę nam podstawić autobus, chcemy dojechać w to lub inne miejsce - mówi. Wiceburmistrz Daniel Rak zaznacza, że linie autobusowe w naszym mieście są dość optymalne i oczywiście mogłoby być ich więcej, ale ciągle, z drugiej strony, mamy rachunek ekonomiczny. 

Natomiast mieszkańcy ul. 28 Lutego i okolicznych ulic są oburzeni taką decyzją. W rozmowie telefonicznej z nami przyznali, że takie rozwiązanie ich nie satysfakcjonuje. Dyrektor Komunikacji Miejskiej Tomasz Merk, nie wyklucza rozmów z miastem w celu dofinansowania dodatkowych kursów, jednak to wszystko będzie mogło mieć miejsce dopiero po nowym roku, a i tak nie ma gwarancji, że zostaną one zrealizowane. 

Komentarze (6)

dziawkares 2015-07-24 13:02

Przecież z 28-Lutego, Warszawskiej i Chełmińskiej do przystanku "2" na obwodnicy można dojść w 2-3 minuty, więc nie wiem skąd to marudzenie. Nie wspominając o tym, że lepiej przejść się na cmentarz spacerkiem. Trochę ruchu dobrze każdemu zrobi, zwłaszcza starszym.

ankar 2015-07-24 13:54

@dziawkares: no gratuluję pogardy do ludzi starszych. Serio można w 2-3 minuty dojść do przystanku z Chełmińskiej, CAŁEJ 28-lutego czy Warszawskiej (zwłaszcza tej części przy Klasztornej)? mówisz? i to pod górkę idąc? do tego przystanku który jest przy Sano czy przy szkole społecznej? Chciałabym to zobaczyć. A najchętniej najpierw poprzetrącać Ci nogi żebyś poruszał się z takim bólem i trudem jaki niejednokrotnie odczuwają osoby w podeszłym wieku. Ale pomysł przesiadek jest dobry, powoli dochodzimy w końcu do tego, co jest normą w większych miastach. Tylko to za sobą powinno pociągnąć od razu bilety czasowe, żeby nie musieć kasować 2 biletów po przesiadce.

Maniek S 2015-07-24 23:28

Jestem za a nawet przeciw

Markus 2015-07-25 11:11

Ankar przecież są już bilety calodobowe. Kasujesz jeden przesiadasz się i jeszcze wrócisz do domu na tym samym bilecie. A i następnego dnia można jeszcze to powtórzyć. :)

gość 2015-07-25 11:30

Wystarczy kupić bilet dobowy i można 24h jeździć więc nie widzę problemu żeby dwa bilety kasować i problem następny jest rozwiązany. Brawo dla

gość 2015-07-25 13:04

Brawo dla KM za bilety dobowe SUPER POMYSŁ strzał w dziesiątkę tego nam brakowało w naszym mieście

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: