O włos od tragedii na jeziorze Lubicko Wlk w Łubowie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-07-23 22:40:41
O włos od tragedii na jeziorze Lubicko Wlk w Łubowie
  • Foto: www.gawex.pl/cynk: zdjęcie czytelnika

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś na jeziorze Lubicko w Łubowie. Do jeziora wpadło troje dorosłych i czwórka małych dzieci. Dwójka została uwięziona pod pokładem odwróconej łódki. Gdyby nie sprawna interwencja innych osób, sytuacja mogła być bardzo groźna.

Około godz 18.00 na jeziorze Lubicko Wlk w Łubowie, w odległości 20m od brzegu, wywróciła się łódź z 3 osobami dorosłymi  w wieku ok. 50 lat oraz 4 dzieci w wieku od 4-6 lat. Wszyscy dorośli oraz dwójka dzieci znaleźli się poza łodzią w wodzie. Niestety dwie dziewczynki zostały uwięzione, w odwróconej dnem do góry łodzi. 

Matka która zauważyła brak dzieci natychmiast zaczęła wzywać pomocy. Jak wynika z relacji świadków, ludzie przebywający na brzegu, rzucili się do wody na pomocy poszkodowanym. Po dopłynięciu do łodzi jeden z mężczyzn udzielających pomocy zakazał podnosić łódź, bo jak twierdził zrobiła się tam poduszka powietrzna , dzięki której dzieci miały czym oddychać. Mężczyzna wraz z innymi ratującymi nakazał zaholować łódź do brzegu i dopiero tam podjąć próbę jej przewrócenia.

Jak wynika z relacji świadków była to dobra decyzja, bo już po chwili dwie dziewczynki zostały wyciągnięte spod łodzi i przekazane rodzicom. Po dotarciu na brzeg mężczyzna, który udzielił pomocy wezwał Pogotowie Ratunkowe, które przybyło z Czaplinka. Po przebadaniu okazało się, że nikt z poszkodowanych nie musi  być hospitalizowany.

Jak się okazało osobą, która tak sprawnie udzieliła tonącym pomocy był strażak z Drawska Pomorskiego, który akurat przebywał nad jeziorem Lubicko. Poszkodowani pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do ich uratowania, a szczególnie Panu Strażakowi z Drawska, który zachował zimną krew i  sprawnie udzielił pomocy w tak krytycznym momencie. Dzięki niemu nic się nikomu nie stało  - mówi świadek zdarzenia.

Tą  ważną informację otrzymaliśmy od naszego czytelnika. Jeśli jesteś świadkiem czegoś ciekawego, daj nam znać na www.gawex.pl/cynk, gawex FB, lub wyślij sms  pod numer 513 036 176, a my o tym napiszemy.

Komentarze (36)

Irek 2015-07-23 23:25

Ale szczęście w nieszczęściu z tym strażakiem. Bo to w takiej sytuacji można zgubić głowę. Pozdrawiam strażaka

Imię lub nick 2015-07-24 01:00

Jak ta łódka wyglądała?

mini 2015-07-24 06:40

Brawo dla takich madrych ,i gotowych niesc pomoc ludzi jak ten strazak... i wielkie " bury " dla takich amatorow plywania !!!

Odpoczywająca 2015-07-24 07:54

Jak dobrze kojarzę tym strażakiem jest Łukasz Sołtys ...

Mieszkaniec Łubowa 2015-07-24 08:24

Dlaczego łódka się przewróciła?

W sumie 2015-07-24 11:39

Wprowadziliby w końcu strefę ciszy i byłby spokój! Chcesz iść nad jezioro odpocząć, a jakiś baran przyjedzie ze skuterem wodnym który jest mega głośny i weź odpoczywaj.Ci co dzieci nie mają to powiedzą "No przecież to nic takiego"! Budkę też zlikwidowaliby! Tylko chleją te piwsko,a potem tragedie nad nad jeziorem.Na dodatek drogo jak nigdzie,surowe mięso! I hamburger w chlebie od kebaba zamiast w bułce

Jerzy 2015-07-24 11:39

Jeden z komentatorów ironicznie zapytał "Jak ta łódka wyglądała?",bo nie wymieniono nazwiska strażaka. Jeśli ten bohaterski strażak miał powód by nie ujawniać nazwiska,to nie ma sprawy. Kiedyś miałem ważny wyjazd służbowy do hurtowni.Mój młodszy braciszek poprosił,bym go po drodze podwiózł nad jezioro,które było na trasie mojego przejazdu, ok. 2 km od domu. Gdy byłem w hurtowni,trzeba było dokonać telefonicznie pewnych ustaleń finansowych.Mój szef powiedział,że teraz nie ma głównego księgowego,bo jego dwójka dzieci gdzieś zniknęła i ich szuka.Powiedziałem,że widziałem dzieci na plaży pod opieką kuzynki księgowego.ALE MI SIĘ WTEDY OBERWAŁO, że zamiast pracować,włóczę się po plażach.

B. 2015-07-24 12:14

Do użytkownika "w sumie": oczywiście, najlepiej zlikwidować wszystko i niech ta zapyziała wieś już całkiem umrze. Ktoś zakłóca ciszę? Od tego jest policja - telefon i po sprawie.

Odpowiedź dla 2015-07-24 12:46

Strefę ciszy co za baran chce to wprowadzić !! Po pierwsze jeżeli ktoś ma uprawnienia i patenty do prowadzeni łodzi z napędem spalinowym oraz "skuterów" to dlaczego mamy mu zabraniać poruszania się na tym sprzęcie po jeziorze ! Uważam że przyciąga to ludzi tym bardziej że nie pamiętam żeby doszło kiedykolwiek do jakiegoś wypadku z udziałem łodzi !! Jeżeli widzicie zagrożenie dzwońcie po Policję !! Bo wprowadzenie strefy ciszy wiąże się z tym że jak Ty "W sumie" przyjdziesz na plażę i pierdniesz to ktoś wezwie Policję i zgłosi że zagłuszasz spokój !!!! I sobie więcej już nie popierdzisz !! A po drugie TO W KOŃCU COŚ SIĘ DZIEJE NA TEJ PLAŻY MOŻNA WYPIĆ PIWKO COŚ ZJEŚĆ NO I OCZYWIŚCIE SIĘ POBAWIĆ DO ŚWIETNEJ MUZYKI WIECZOREM !! COŚ WSPANIAŁEGO !! CHWALĘ I POPIERAM TYCH KTÓRZY CHCĄ COŚ ZROBIĆ DOBREGO DLA TEGO ŁUBOWA ! A NIE CIĄGLE TYLKO NARZEKAĆ I UPRZYKRZAĆ ŻYCIE TAK JAK TA DEWOTA UKRYWAJĄCA SIĘ POD PSEUDONIMEM "W sumie " POZDROWIENIA DLA CAŁEGO ŁUBOWA ! :)

Rodowity Plażowicz 2015-07-24 13:16

#W sumie, bu**ku nad nad jeziorem i nie tylko nad nad jeziorem po przecinku i kropce stawiamy spację. Najpierw wypadałoby się douczyć a potem wypisywać bzdury w internecie, pozdrawiam.

Łubowianka 2015-07-24 13:23

Całe szczęście, że nie doszło do tragedii. Wielkie brawa i szacunek dla Pana, który koordynował akcję ratunkową. A jeśli chodzi o kwestie poruszone w komentarzach - ja również nie jestem zwolenniczką wprowadzenia strefy ciszy i jestem zadowolona z istnienia baru. W końcu jest w naszej wsi jakieś miejsce spotkań, od czasu do czasu można się pobawić, a także coś wypić i zjeść (i nie, nigdy nie trafiłam na surowe mięso, a jadłam tam kilkukrotnie). Drogi lub droga "w sumie" - nie bądź psem ogrodnika. Jeśli Tobie nie pasuje menu lub ceny - nie korzystaj, ale nie odbieraj tego prawa innym. Pozdrawiam. :)

fg 2015-07-24 14:23

"w sumie" - same bzdury piszesz. Pseudointeligencja w czystej postaci. Zastanów sie czasami gdy cos publikujesz na forum

Mieszkam tu 2015-07-24 14:30

Jestem mieszkańcem Łubowa.Chodzę z dziećmi na plażę.Jak przyjadą tymi ścigaczami to się nie da wysiedzieć!Dzieci zaraz chcą do domu.Głowy bolą od hałasu,od benzyny! Jest to denerwujące.Co do budki to owszem też trafiłem niejednokrotnie na surowe mięso.Co do jednej z wypowiedzi o tym że ktoś pierdnie i policja to jest to żałosne.Chyba nie rozumie nikt pojęcia "strefa ciszy",bo uznaliście to jako "strefę ciszy" ale w BIBLIOTECE!

Jestem tu 2015-07-24 14:32

Mam 2 dzieci,mieszkam w Łubowie.Gdy chce przyjść nad jezioro jest jeden wielki hałas! Nie da się wysiedzieć.Musimy uciekać do Czaplinka i marnować kasę na paliwo, bo tam ktoś normalny wprowadził tą strefę! Co do surowego mięsa to jadłam tam 2 razy no i dzieci też.Co jedliśmy? Niby "hamburgery".Z mięsa aż się krew lała!

Turystyka 2015-07-24 15:12

Kiedyś tutaj do Łubowa przyjeżdżałam z rodziną pod namiot.Teraz nie da się wysiedzieć! Hałas i smród benzyny! Jestem za strefą ciszy! O budce nic powiedzieć nie mogę,bo jeszcze nie jadłam tu,ale jak znajoma opowiadała to miała surowe frytki :/

pk 2015-07-24 15:43

Przepraszam bardzo ale co ma przewrocona łòdz do niedopieczonego mięsa. Jesli sie takie zdarza bardzo proszę podejść i to zglosic

kkk 2015-07-24 15:45

Zaraz napiszecie za piwo nie dobre, ze wgle woda za zimna i zamknąć cala plaze. Ludzie opanujcie się, macie w sobie taka nienawiść ze aż przez ekrany telefonow, komputerów bije. Plaża jest miejscem otwartym dla każdego i nie ma co wieszac na nikim psów. Kebaby sa dobre, nawet lepsze niż w Bornem czy Czaplinku, ceny nie sa wysokie, bo w Koszalinie czy Szczecinie jest drożej.

B. 2015-07-24 15:51

Ścigaczami? :D Zastanów się, co piszesz. ;) A tak poza tym to po sposobie pisania (brak spacji po znakach interpunkcyjnych) widać, że "mieszkam tu" i "w sumie" to ta sama osoba. Nie pisz więc, że "też trafiłeś", bo póki co tylko Ty się skarżysz. Wg mnie jedzenie spoko.

B. 2015-07-24 16:12

O, teraz jeszcze "turystka" i "jestem tu" mają taką samą manierę pisania. Człowieku, jak chcesz się podszywać i spamować to chociaż zrób to dobrze. :D

Jacek Adamczak 2015-07-24 17:01

tragedia owszem ale na szczęście nic nikomu się nie stało brak umiejętności sternika wielka szkoda że dzieci strachu się najadły szkoda że wszyscy którzy się tak negatywnie wypowiadają boją się podpisać pod komentarzem cwani w gębie na odległość wypadki przypadki zdarzają się wszędzie kwestia OCENY BARU stojącego na plaży krytykować każdy ma prawo bo tyle jest smaków ile języków próbuje jeść ,skoro było surowe mięso to dlaczego nikt od razu nie podszedł złożyć reklamacji , dla mnie jest to typowa zawiść ludzka której sam doświadczyłem w Łubowie będąc posądzanym przez p. która to oskarżała mnie o coś co nie miało miejsca tez odważna w gębie na odległość bo na żadnej sprawie sądowej się nie stawiła . Co do plaży i pola namiotowego gorąco polecam fajne miejsce warto spędzić tam wakacje tym bardziej że okolica również bardzo atrakcyjna BAR również można spokojnie polecić, ja jestem za tym by w Łubowie plaża funkcjonowała i by w końcu gmina przestała traktować tą plaże jako zło konieczne i zainteresowała się nią tam jest potrzebny remont .

staly bywalec 2015-07-24 17:17

No najlepiej niech ta wieś zarosnie i nic nie robić !!!!! Co nic ma nie być bo jedna osoba tak chce !!! Nikt nikomu nie każe przychodzić na plaże i tam jeść !!! Jedzcie gdzieś do lasu i tam sie zaszyjcie skoro tu wam nic nie pasuje !!!! Wspolczuje waszym sąsiadom którzy nawet nie mogą trawy skosic bo przeszkadza im dźwięk kosiarki !!!!!!

Lubowianka 2015-07-24 17:35

Jedzenie jest bardzo dobre !!!!! Nigdy nie trafilam na nic co mogłoby mnie obrzydzic !!! Zawsze jem ze smakiem !!!! No najlepiej niech ta wieś zarosnie postawcie dom dla starców i będzie rozrywka !!! Jedzcie do lasu i tam wypoczywajcie skoro tu wam nie pasuje !!!!! Pozdrawiam

Pp 2015-07-24 18:59

Najlepiej zamknąć wszystko niech nic nie będzie w naszej wsi, a młodzież niech siedzi na przystankach lub łąweczkach i dopiero wtedy zobaczycie co to znaczy pozamykać wszystkie miejsca gdzie moga się spotkać. Człowiek się stara a WAM nigdy nic nie pasuje.! Dziwi mnie tylko dlaczego tutaj na forum jesteście tacy odważni, a gdy przyjdzie co do czego to dzioby macie pozamykane. Jeśli Ci coś nie smakuje to podejdź do obsługi i to powiedz że "mięso nie jest dopiecone" czy co kolwiek innego. Jesli mówicie że jest chałas to do lasu sobie idźcie tam będziecie mieli wszelki spokój i ciszę albo w domach się pozamykajcie dla świętego spokoju, plaża jest miejscem publicznym i każdy ma prawo tam przebywać. Jestem jak NAJBARDZIEJ za plażą i złego słowa nie powiem bo złego słowa nie znajdę, a jeśli coś mi nie pasuję to idę i mówię o tym bo bać się nie ma czego. POZDRAWIAM WAS bardzo serdecznie drodzy przeciwnicy wszystkiego :D :D :D

K. 2015-07-24 19:20

komus przeszkadzaja skutery i motorowki? pewnie najbardziej rybaka którzy i tak łowia (kłusoja) łapiac na siatki. nimi niech sie policja zajmie. jedzenie nie odpowiada to jedz do kfc. A bar na plazy jest praktycznie co roku i jakos nie slyszalem by doszlo do jakiejs tragedji.

zwykły człek 2015-07-24 19:43

Z motorówkami i skuterami problem jest. Plaża to nie teren do hałasu, popisów i robienia fal. Utrudnienia dla kajakarzy - a to przecież trasa kajakowa. Pozdrawiam tych, którzy za wypoczynek uznają ryk silników. Chyba tylko na "tej zapyziałej wsi" (jak napisał poprzednik) można sobie na coś takiego pozwalać, bo w miejscach WYPOCZYNKU już dawno NIE!

Bożena 2015-07-24 22:35

Gratulacje bracie, cieszę się, że tam byłeś i zrobiłeś to, co potrafisz robisz, dzięki za duże serduszko, podziękowania dla wszystkich którzy pomogli, zdrowia i siły dla ludzi, którym przydarzył się ten nieszczęśliwy wypadek.

s 2015-07-24 22:38

dziękujemy

pzmwinw 2015-07-25 09:38

Strefa ciszy to bzura! Z resztą tego tworu jusz chyba w prawie nie ma. Poza tym wszystko jest dla ludzi, wypadki się zdarzają. Bardziej bym starał się odfiltrować ze rodowiska tych co nie mają patentów i popełniają wykroczenia na wodzie. Strafa ciszy w Łubowie, to tak jakby zakazać ruchu pojazdów tam gdzie była chociaż jedna stłuczka. Z resztą przez lata się przekonałem, że miejscowa społeczność ma talent do nażekania i torpedowania wszelkich przejawów pozytywnej aktywności i zmian nad jeziorem.

kotan 2015-07-25 14:16

Krytkantow jest wielu ale zrobić coś dla innych za swoje pieniądze jak to robi Paweł rodowity lubowianin a strefa ciszy to mzonki wypadało by zająć się tartakiem którego rebak zakłóca cisze w nocy nie tylko mieszkańcom ale też turystą którzy zostawiają swoje pieniądze w lubowie bez turystów i ze strefą ciszy to pies z kulawą nogą nie zawita do lubowa tak że ci wszyscy którzy myślą inaczej niech się zastanowia i nie krytkuja

ryba 2015-07-25 14:23

Bez strefy ciczy tak trzymac

Norbert 2015-07-25 15:30

Gratulacje dla pana strażaka. Tacy ludzie to tacy cisi bohaterowie, może gdyby nie on sytuacja skończyłaby się tragicznie

Sylwek 2015-07-25 15:32

Trzebaby wysłać podziękowania dla tego strażaka, życie dzieciom uratował

ekipa z zielonego jepa 2015-07-25 19:19

Plaża to wspaniałe miejsce i ludzie, można tam spędzać całe dnie i powodu do narzekania nie widzę, ale wiadomo jak to rodowici cebulanie woleli by wszystko za darmo a jak już trzeba płacić to surowe i niedobre, pewnie przez pływające skutery ;)

świadek 2015-07-26 02:22

Dzieci była 5 w wieku 7-14 lat a dorosłych dwójka. Dziękujemy panu strażakowi za pomoc.

Egula 2016-08-02 14:56

Słowem sprostowania do informacji,którą zamieściliscie. Rok temu byliśmy w Łubowie na wakacjach. Dzisiaj też jesteśmy. Natrafilismy na informację o wypadku przypadkiem. Byliśmy w tym czasie na plaży kiedy przewróciła się motorówka. Była przeciążona - 8 osób! Nie zastanawialiśmy się czy robić zdjęcia czy skoczyć do wody. Po prostu biegliśmy. Całą akcją pokierował nie strażak, jak pisano wyżej, tylko nasz przyjaciel, który z rodziną odpoczywał na plaży.Nikt nie wiedział co robić. Pytaliście Państwo o nazwisko? To dr Michał KUSZEWSKI. Ratownik wodny. Doskonały sternik morski.Dzięki niemu dziewczynki żyją.

Paolo 2016-08-02 15:05

Byłem tam owego dnia i wraz z przyjaciółmi rzucilismy się do pomocy. Owszem, w akcji brał udział wspomniany wyżej strażak, ale całą akcję koordynował i właściwe decyzje podjął Michał, profesor AWF z Katowic, ratownik i wytrawny zeglarz, ktory wypoczywał wraz z nami. Tak tylko celem sprostowania...