Dwa zwycięstwa Bracha w Olsztynie

  • KW
  • 2015-07-23 14:34:59
Dwa zwycięstwa Bracha w Olsztynie
  • Foto: A. Biedziuk

W miniony weekend w Olsztynie odbyły się wyścigi na dystansie 1/4 mili - Night Power 2015 Edycja Limitowana. W kilku klasach rywalizowało ponad 80 zawodników z całego kraju.

Zbigniew Brach ze Szczecinka (Nissan GTR) startował w najsilniejszej klasie - TURBO AWD (samochody z doładowaniem z napędem na 4 koła) oraz w klasie OPEN (wszystkie auta bez względu na pojemność, napęd). Zawody odbywały się w bardzo wysokiej temperaturze powietrza, co niestety nie sprzyjało uzyskiwaniu dobrych rezultatów. Każdy z zawodników miał po cztery przejazdy, a o kolejności decydował łączny czas przejazdu (ET) wraz z czasem reakcji (RT). W klasie AWD Brach odniósł zdecydowane zwycięstwo z czasem 10,471 s, wyprzedzając lidera tegorocznego Grand Prix Polski Piotra Matiakowskiego (Nissan GTR) - 11,174 s. W klasie Open Brach ponownie okazał się bezkonkurencyjny uzyskując jeszcze lepszy wynik - 10,409 s. Drugie miejsce znów zajął Matiakowski, natomiast na trzecim miejscu podium uplasował się najszybszy diesel w Polsce Maciej Grabarz (BMW). Niezwykłą atrakcją wyścigów był przejazd samochodu z napędem odrzutowym o mocy 6000 KM. 

Dwa zwycięstwa nad liderem Grand Prix przed przedostatnią eliminacją w Wilczych Laskach - mówi Z. Brach, z pewnością mają swoją wymowę. Mnie jednak bardziej cieszą dobre czasy reakcji startowej, odpowiednio 0,095 s oraz 0,178 s. W tym elemencie posiadam jeszcze spore rezerwy, dlatego uzyskane rezultaty są dla mnie sympatycznym zaskoczeniem.   

My gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: