Światowej sławy saksofoniści grają w Szczecinku

  • KW
  • 2015-07-23 11:04:27
Światowej sławy saksofoniści grają w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

To już 15 edycja Międzynarodowych Warsztatów Instrumentów Dętych organizowanych w Szczecinku. Jest to niepowtarzalna okazja dla młodych ludzi, aby w tak urokliwym miejscu szlifować swoje umiejętności pod okiem najlepszych instrumentalistów i pedagogów, którzy na tę właśnie okazję zjeżdżają się z całego świata.

Zapraszani instruktorzy to doskonali muzycy, koncertujący na całym świecie, a jednocześnie skłonni poświęcić czas na szkolenie młodych adeptów. Są wśród nich muzycy ze Słowenii, Polski, Francji, Niemiec, USA, czy Szwajcarii. Każde warsztaty owocują w różnorodne koncerty. Wczoraj (22.07) na auli szczecineckiej Szkoły Muzycznej odbył się jeden z takich występów. Był on o tyle wyjątkowy, gdyż udział w nim wzięli sami mistrzowie uczniów. Repertuar koncertu był bardzo zróżnicowany. Mogliśmy usłyszeć między innymi utwory J.S. Bacha "Brandenburg Concerto III", A. Glazunova "Concerto for alto saxophone", czy na przykład I. Albeniza "Cordoba". 

Pierwszy turnus warsztatów zakończy się dzisiaj, 23 lipca. Aby podsumować warsztaty na saksofonie zaplanowano dwa koncerty. Jeden, który miał miejsce właśnie wczoraj, natomiast drugi odbędzie się w czwartek na Placu Wolności o godzinie 12:00. Kolejny turnus warsztatów rozpocznie się 25-go lipca w sobotę i będzie poświęcony fletom. III turnus, który zaplanowano w dniach 3-9 sierpnia 2015 roku, zgromadzi puzonistów oraz trębaczy. 

Warsztaty Instrumentów Dętych mają na celu doskonalenie warsztatu wykonawczego poprzez pracę nad repertuarem proponowanym przez uczestników, zajęcia w zespołach kameralnych oraz udział w koncercie na zakończenie kursu. Jednocześnie młodzież ma okazję poznać piękno Pojezierza Drawskiego i zintegrować się zarówno podczas zajęć warsztatowych, jak i rekreacyjnych.

Światowej sławy saksofoniści grają w Szczecinku

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: