Katarzyna Bonda ponownie w Szczecinku

  • Ryszard Brzeziński
  • 2015-07-22 12:52:58
Katarzyna Bonda ponownie w Szczecinku
  • Foto: www.okiem-na-horror.blogspot.com

W ramach III Art Pikniku, który odbył się między 17 a 19 lipca, wiele działo się w różnych miejscach w Szczecinku. Oprócz koncertów, było miejsce na spektakle teatralne, wystawy galerii czy spotkania autorskie, w tym z mistrzynią polskiej literatury kryminalnej, Katarzyną Bondą.

Spotkanie z Katarzyną Bondą miało rozpocząć się o godzinie 18:00 w niedzielę, jednak ze względu na złe warunki pogodowe, panujące wówczas w całej Polsce, pokrzyżował się ten plan. Nie przeszkodziło to jednak przybyłym do pubu Sint Ji, którzy z wypiekami na twarzy wyczekiwali spotkania z autorką bardzo poczytnych w całym kraju książek. Ta zjawiła się w barze około 40 minut po czasie, jednak w bardzo dobrym nastroju błyskawicznie rozpoczęła prelekcję. 

Sama pisarka szybko przeszła do opowiadania widzom o tym jak pisze książki, z czym wiąże się praca pisarza, czy można to robić "na cały etat" czy też trochę o swoim życiu prywatnym, relacjach ze światem ale przede wszystkim pierwsza część spotkania dotyczyła jej najnowszej książki, która zatytułowana jest "Okularnik". Warto nadmienić, że Szczecinek znalazł się na trasie promującej jej najnowsze wydawnictwo. 

Książka opowiada o czasach, gdy kończyła się II wojna światowa, a w Polsce zaczynały się komunistyczne rządy. Tymczasem podziemie antykomunistyczne uważało, że nadal trwa w stanie wojny, w związku z czym na Podlasiu, według ich planu, miało dojść do dużego ataku na oddział Armii Czerwonej. Na spotkaniu został poruszony również temat położenia w Szczecinku... trupa. Chodzi oczywiście o umiejscowienie kryminalnego wątku w naszym mieście. Spotkanie poprowadzili Sebastian Sokołowski, prowadzący bloga Okiem na Horror oraz Magdalena Szkudlarek-Szarkowska.

Komentarze (2)

Domink 2015-07-23 09:16

A ten trup w Szczecinku to nowej książce Bondy będzie?

Okiem na Horror 2015-07-23 17:51

Bonda w tej chwili ma skończone praktycznie dwie następne książki cyklu "Cztery żywioły", więc pewnie nie szybko, premiera najnowszej książki na jesień tego roku. A potem...kto wie :) Zaglądajcie na https://www.facebook.com/okiem.na.horror?ref=hl tam info podamy jako pierwsi. Jednak zapewne po zakończeniu przez autorkę pobytu w Szczecinku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: