PKS Szczecinek: nowy autobus i wygrane przetargi na przewozy szkolne

  • KW
  • 2015-07-22 12:30:46
PKS Szczecinek: nowy autobus i wygrane przetargi na przewozy szkolne
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki PKS może od dzisiaj chwalić się nowym autobusem. W środę, 22 lipca do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Szczecinku przyjechał pierwszy, nowy autobus. To nie koniec dobrych wieści - placówka wygrała także przetargi na przewozy szkolne w nowym roku szkolnym 2015/2016.

Przetarg na zakup nowego autobusu został ogłoszony w czerwcu br. i zakładał on dostarczenie pojazdu w lipcu. Tak też się stało. Dokładnie dzisiaj, 22 lipca do Szczecinka przyjechał nowy pojazd. To jest pierwszy z czterech autobusów, które zostaną dostarczone w tym roku do szczecineckiego PKSu. Pozostałe trzy powinny przyjechać do naszej placówki do końca października 2015 roku - powiedziała Pani Halina Mozolewska, Prezes PKS Szczecinek. Trzeba tu zaznaczyć, że jest to wymiana 3 autobusów. MANy z roku 2012 zostają sprzedane, a ich miejsce zajmą nowoczesne pojazdy z roku 2015, takie jak ten, który dzisiaj dostarczono do naszej Spółki. Autobus wyposażony jest w silnik z emisją spalania Euro 6 oraz wszelkie udogodnienia, więc zdecydowanie nadaje się on na linie zagraniczne, z którymi, jak zaznacza Pani Halina Mozolewska, PKS miał problem. Mamy sporo zamówień na wynajmy turystyczne krajowe i zagraniczne, a wykorzystując 4 nowoczesne Many na linie zagraniczne nie mogliśmy ich w pełnym zakresie realizować. Teraz to się zmieni, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni - dodaje. 

To nie koniec dobrych wieści. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinku wygrało po raz kolejny przetargi na przewozy szkolne w Gminie Barwice i Gminie Borne Sulinowo. Tak więc w przyszłym roku szkolnym będziemy realizować przewozy szkolne w pięciu gminach: Rzeczenica, Okonek, Barwice, Borne Sulinowo i Biały Bór - informuje P. H. Mozolewska. Jest jeszcze szansa na to, że szóstą gminą, którą będzie obsługiwał szczecinecki PKS będzie gmina Szczecinek. Jednak przetarg na przewozy na tym terenie zostanie rozstrzygnięty w sierpniu. Mamy umiejętności jak skutecznie brać udział w przetargach, więc liczymy na to, że i tym razem się uda - dodaje Pani Prezes. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (4)

Sławek 2015-07-22 19:17

Wreszcie coś pozytywnego w sprawie PKS bo tak to same afery. Pozdrawiam

Marcin 2015-07-23 09:19

Linie zagraniczne, te do Włoch to takie mocno obłożone jeżdżą, bo mi się wydaje że niekoniecznie.

Michalina 2015-07-23 10:37

Brawo PKS

PKS Szczecinek 2015-07-23 13:44

jeśli jest Pan zainteresowany obłożeniem naszej linii to na najbliższe terminy kończą się już miejsca ale gdyby Pan w przyszłości miał ochotę przejechać się z nami do Włoch to serdecznie zapraszamy. Szczegółowych informacji udzielamy w biurze lub pod numerami telefonów dostępnymi na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: