Gdzie znajdą miejsce rzeźby warszawskich studentów?

  • KW
  • 2015-07-22 09:48:19
Gdzie znajdą miejsce rzeźby warszawskich studentów?
  • Foto: TV Gawex

Szczecinek już od kilku lat zaprasza nad Trzesiecko malarzy, rzeźbiarzy, artystów. Nie inaczej było teraz. W minioną niedzielę zakończył się plener rzeźbiarski, w którym brali udział studenci z Warszawskiej ASP.

O tym, że w naszym mieście gościmy studentów z Akademii Sztuk Pięknych z Warszawy pisaliśmy w artykule STUDENCI Z WARSZAWY RZEŹBIĄ W SZCZECINKU. Plener rzeźbiarski trwał przez dwa tygodnie i w tym czasie powstało dziewięć pięknych rzeźb. Dotychczas wszystkie znajdują się w ogrodzie SAPiKu przy ulicy Kilińskiego, jednak już niebawem powinny one znaleźć swoje miejsce w przestrzeni miejskiej. Jak mówi Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas zastanawiamy się nad tym, gdzie je umiejscowić. Część lokalizacji zaproponowali sami studenci, którzy zrobili małe rozeznanie po mieście i zasugerowali, gdzie ich rzeźby idealnie by pasowały. My sprawdzimy, czy te ich marzenia da się spełnić.

Jak zaznaczył burmistrz, rzeźby wykonano z drewna, czyli z kruchego materiału, niestety, bardzo szybko się niszczącego. Musimy pomyśleć nad lokalizacjami tak, aby przy pierwszej lepszej okazji chuligani nie zniszczyli tych prac - mówi.

Burmistrz zdradził nam także, że upodobał sobie jedną z rzeźb, która, według niego, powinna stanąć przy powstającym Centrum Edukacji Ekologicznej. Ja mam swojego faworyta, jest to rzeźba przedstawiająca dwa łabędzie. Uważam, że jest ona piękna i widać w niej finezję - powiedział. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: